Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Obwodnica Koszalina: Pierścień z poślizgiem

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Obwodnica Koszalina: Pierścień  z poślizgiem Trwa budowa pierścienia drogowego nazywanego ringiem dla Koszalina. Chodzi o małą obwodnicę, która pozwoli kierowcom ominąć centrum. Zanosi się jednak, że będą opóźnienia w realizacji.

Cała obwodnica ma być wpisana w istniejące już ulice: Jana Pawła II – Orląt Lwowskich – Traugutta – 4 Marca i dalej ma się łączyć z nowym odcinkiem biegnącym od 4 Marca przez Gnieźnieńską do Połczyńskiej, przez Słowiańską, Lechicką (tu zostanie wybudowany most nad przejazdem kolejowym) – Szczecińską – BoWiD – Morską do Władysława IV.

Obecnie budowany jest fragment obwodnicy łączący ul. 4 Marca przez ul. Gnieźnieńską, ul. Połczyńską z ul. Słowiańską. Tę część inwestycji realizuje Strabag (wartość prac to 15 mln zł). Planowo zakończenie miało być w grudniu 2011. Już teraz wiadomo, że nic z tego nie będzie. M.in. z powodu pomysłu na nowe ekrany dźwiękochłonne.

– Zdecydowaliśmy, że trzeba zmienić projekt i zamiast ciężkich ekranów zamontować lżejsze, przezroczyste – mówi Andrzej Zubrzycki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koszalinie. – Konsekwencją tej decyzji jest potrzeba opracowania nowego projektu na montaż ekranów, bo to kompletnie inna konstrukcja. Sama budowa fundamentów i montaż będzie możliwy dopiero w kwietniu – maju, gdy będą do tego dobre warunki. Na opóźnienie wpływa też konieczność przygotowania wzmocnienia pasa drogowego w rejonie ul. Gnieźnieńskiej i 4 Marca – tam jest słaba nośność gruntów. Trzeba było ogłosić przetarg na te roboty. Sam koszt budowy wzmocnienia to dodatkowe 1,7 mln złotych.
Dyrektor ZDM mówi, że jak pogoda dopisze, to jest szansa, że przed końcem roku asfalt zostanie położony.

Obwodnica Koszalina: Pierścień  z poślizgiem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Obwodnica Koszalina: Pierścień z poślizgiem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości