Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Obwodnica Koszalina: słaby grunt wstrzymał prace

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Obwodnica Koszalina: słaby grunt wstrzymał prace Rozgrzebany plac budowy, brak sprzętu i ludzi. Tak wygląda budowany odcinek obwodnicy Gnieźnieńska-Połczyńska w Koszalinie. Czy drogowcy zdążą z terminowym zakończeniem prac?

Wątpliwości rozwiewa Andrzej Zubrzycki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koszalinie. – Na pewno nie będzie opóźnień. Bardzo dużo już tam zrobiono. Niestety, doszliśmy do odcinka, gdzie grunt okazał się za słaby. Trzeba było przygotować projekt zamienny na wzmocnienie podłoża, a co za tym idzie – uruchomić procedurę przetargową. Chcemy jak najszybciej ruszyć z pracami – mówi Andrzej Zubrzycki.

Przypomnijmy, że obwodnica ma zamknąć miasto dużym pierścieniem, który ma udrożnić ruch i ułatwić komunikację.

Jak ma wyglądać? Przypomnijmy, częściowo została wpisana w część już istniejących dróg, czyli Jana Pawła II – Orląt Lwowskich – Traugutta – 4 Marca. Dalej trzeba budować nowe odcinki. Jest to przedłużenie ul. 4 Marca od ul. Gnieźnieńskiej do ul. Połczyńskiej i dalej poprowadzenie obwodnicy ul. Słowiańską do ul. Lechickiej, następnie do ul. Szczecińskiej, BoWiD, Morskiej i aż do Władysława IV. Tym sposobem powstanie zamknięty pierścień, który ma być antidotum na korki i pozwolić zachować płynność ruchu tranzytowego.

Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy. Jej koszt to około 80 mln złotych. Obecnie realizowane są prace przy budowie pierwszego etapu, który podzielono na dwa odcinki: od ul. 4 Marca do ul. Słowiańskiej; od ul. Słowiańskiej do ul. Szczecińskiej. To ok. 5 kilometrów obwodnicy. Wzdłuż nowej drogi powstanie oświetlenie, kanalizacja. Konieczna będzie również budowa mostu nad przejazdem kolejowym przy ul. Lechickiej. Zakończenie prac – drugie półrocze 2012 roku.

– Wykonawcą robót jest firma Strabag Sp. z o.o. W tym roku na plac budowy wejdzie dodatkowo firma Mostostal – dodaje dyrektor ZDM.

Koszt pięciokilometrowego odcinka obwodnicy to 50 milionów złotych. Prawie połowa pochodzi z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Rafał Czabrowski
Fot. Radosław Brzostek

Obwodnica Koszalina: słaby grunt wstrzymał prace
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Obwodnica Koszalina: słaby grunt wstrzymał prace

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości