Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Obwodnicą Nowogardu pojedziemy już w tym roku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Obwodnicą Nowogardu pojedziemy już w tym roku Jedna z najbardziej oczekiwanych przez podróżujących autem i mieszkańców miasta inwestycja ma być gotowa jesienią. To będzie duże ułatwienie dla kierowców, którzy jadą nad morze lub w kierunku Gdańska. Skończą się korki.

 – Człowiek jest wykończony nerwowo, bo często stoi się nawet od Olchowa i to nie tylko w weekendy, ale coraz częściej w zwykłe dni – mówi Tomasz Olbrycki z Nowogardu. – Kiedyś korki były tylko w wakacje, a teraz bez względu na porę roku. Przejechać przez miasto to następny koszmar, wszystko stoi, a w weekend to już w ogóle tragedia.

Jak ktoś, jak ja pracuje w Szczecinie i wraca codziennie do Nowogardu, to można się załamać. Często omijam szóstkę i jeżdżę przez wioski. Ale turyści jadący nad morze nie wiedzą, że przed Nowogardem trzeba swoje odstać w korku i jeszcze zanim dotrą na miejsce, już przeklinają wyprawę.

Nie wspomnę o tym, jak w Nowogardzie jest niebezpiecznie i jak cierpią ludzie mieszkający przy trasie, gdzie na porządku dziennym jest smród spalin i wieczny hałas przetaczających się potoków aut. To jedna z najważniejszych inwestycji w regionie i już nie mogę się doczekać jej oddania.

Długość nowej obwodnicy to blisko 9,5 km. Będzie posiadała parametry drogi ekspresowej z drogami wspomagającymi. Obwodnica omija miasto od strony północno-zachodniej. Jej początek umiejscowiony jest w okolicach Olchowa. – Dalej, łagodnym łukiem w kierunku północnym trasa obwodnicy odsuwa się od terenów zabudowy mieszkaniowej – tłumaczą miejscy urzędnicy.

– Za Olchowem skręca na północ, omijając jezioro Nowogardzkie od strony zachodniej i przecinając pas lasów w jego najwęższym miejscu. Trasa obwodnicy do Karska poprowadzona została przez pola, łąki i pastwiska, równolegle do skraju lasów. Dalej prowadzona jest na północ i łagodnym łukiem w rejonie miejscowości Otręby skręca w kierunku zachodnim. Do istniejącej drogi nr 6 włącza się na wysokości Wojcieszyna.

Obwodnica będzie posiadała trzy węzły i pięć wiaduktów.

Planowany termin zakończenia inwestycji to luty 2012 rok, jednak wiadomo już, że inwestor i wykonawca są na takim etapie prac, że możliwe będzie skierowanie ruchu pojazdów nową obwodnicą pod koniec tego roku.

Obwodnicą Nowogardu pojedziemy już w tym roku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Obwodnicą Nowogardu pojedziemy już w tym roku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości