Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Obwodnica Szczecinka na wyciągnięcie ręki

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Obwodnica Szczecinka na wyciągnięcie ręki Projekt szczecineckiej obwodnicy jest już praktycznie gotowy, pozostały ostatnie formalności, aby wykup gruntów pod drogę i sama budowa mogła ruszyć w 2013 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie "wyborcza kiełbasa”.

O finiszu przygotowań do największej inwestycji drogowej w dziejach Szczecinka poinformowali samorządowcy i szefowie szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy okazji podsumowania ostatnich inwestycji drogowych w Szczecinku.

W najnowszym harmonogramie inwestycji GDDKiA uwzględniającym już nowe rozdanie dotacji unijnych (na lata 2014-20) znalazła się obwodnica Szczecinka na trasie krajowej "jedenastki”. Przygotowania do jej budowy trwają już niemal dwa lata – w tym czasie powstał projekt, przeprowadzono badania ekologiczne potrzebne do uzyskania decyzji środowiskowej.

– Decyzja powinna być wydana w ostatnim kwartale tego roku – ma nadzieję Daniel Rak, wiceburmistrz Szczecinka.

To kluczowy moment, bo od tego momentu zaczyna biec okres (maksymalnie 6-letni), gdy decyzja jest ważna. Kolejny etap to otrzymanie tzw. ZRID-u, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (początek 2012 roku), badania archeologiczne, a następnie wykup i wywłaszczenie gruntów pod budowę, przetarg i… można zaczynać. Jeżeli nie stanie się nic nieprzewidzianego (czytaj: nie zabraknie pieniędzy), to realne jest, aby maszyny wjechały na plac budowy w 2013 roku. Wtedy obwodnicą Szczecinka można byłoby przejechać już dwa lata później.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Obwodnica Szczecinka na wyciągnięcie ręki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Obwodnica Szczecinka na wyciągnięcie ręki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości