Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Obwodnica w Koszalinie już z asfaltem

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Obwodnica w Koszalinie już z asfaltem Drogowcy z firmy Strabag rozpoczęli właśnie lanie asfaltu na nowo powstającym odcinku koszalińskiej obwodnicy. Do końca roku droga ma być już oddana do użytku. Kierowcy oczekują jej z utęsknieniem.

Grudzień 2011 rok – taka data widnieje na umowie zawartej pomiędzy Zarządem Dróg Miejskich a firmą Strabag, która wygrała przetarg na budowę koszalińskiej obwodnicy. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 15 milionów złotych.

W tej chwili powstaje pierwszy odcinek nowej trasy, omijającej centrum miasta. Prowadzi od skrzyżowania ulic IV Marca z Gnieźnieńską, w pobliżu centrum handlowego Atrium (do niedawna Forum), a kończy na nowym rondzie przy skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej ze Słowiańską. To prawie kilometrowy odcinek zupełnie nowej jezdni. Drogowcy zaczęli tu już wylewać asfalt.

– Na razie powstanie jedno pasmo jezdni, ale w przyszłości będzie możliwe wybudowanie drugiej nitki – informuje Grzegorz Śliżewski z biura prasowego prezydenta Koszalina. Obok nowej ulicy pojawi się też trasa dla rowerów. Wszystko ma być gotowe za cztery miesiące.

Przypomnijmy, cała obwodnica – tzw. pierścień Koszalina – ma być gotowa w 2014 roku. Jej pierwszy odcinek, który właśnie powstaje, liczy dokładnie 850 metrów długości. Budowana jest cała infrastruktura: sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, elektrycznej, telekomunikacyjnej i gazowej. Przebudowany ma być m.in. przejazd kolejki wąskotorowej, przebudowana sygnalizacja świetlna, pojawią się ekrany przeciwhałasowe. Kolejny etap budowy obwodnicy to remont ul. Słowiańskiej.

Dalej pierścień Koszalina ma prowadzić przez ogródki działkowe za ul. Lechicką i doprowadzić do ul. Syrenki. Dalsza część obwodnicy jest gotowa – to trasa wiodąca przez Strefę Ekonomiczną. Wiadomo, że przy skrzyżowaniu z ul. Mieszka I pojawi się rondo. Później znowu potrzebny będzie remont istniejącej już trasy, która poprowadzi do ul. Przemysłowej. Od tego momentu rozpocznie się budowa kolejnego, nowego odcinka, aż do ul. Morskiej, na wysokości bursy szkolnej, a następnie pierścień dobiegnie do ul. Władysława IV.

Cała nowa obwodnica ma być gotowa w 2014 roku. 

Jakub Roszkowski
Fot. Radek Brzostek

Obwodnica w Koszalinie już z asfaltem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Obwodnica w Koszalinie już z asfaltem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości