Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Octavia II Kombi

Data publikacji: Autor: (mp)

 Octavia II w wersji kombi będzie dostępna w Polsce dopiero w przyszłym roku. Od września planowe jest rozpoczęcie sprzedaży odmiany sedan.

Skoda zaprezentowała pierwsze zdjęcia odmiany kombi modelu Octavia II. Jej oficjalna premiera odbędzie się na Paryskim Salonie Samochodowym.

 

Octavia II wykorzystuje płytę podłogową najnowszego VW Golfa, z wielowahaczowym zawieszeniem tylnym. Wersja kombi jest większa od swojej poprzedniczki. Jej wymiary to: 457/177/146 cm (długość/szerokość/wysokość). Wersja wcześniejsza była o 6 cm krótsza. Większy jest także bagażnik auta. Ma on objętość 580 l, poprzednio 548 l. Przestrzeń bagażową można zwiększyć do 1620 l rozkładając tylne siedzenia dzielone w stosunku 2:1.

 

Octavię II Kombi napędzać może jeden z sześciu silników. Producent oferuje cztery benzynowe jednostki napędowe: 1,4 l/75 KM, 1,6/102 KM, 1,6 FSI/115 KM, 2,0 FSI/150 KM, oraz dwie wysokoprężne 1,9 TDI/105 KM i 2,0 TDI/140 KM. Silniki typu FSI mają bezpośredni wtrysk benzyny.

 

Nie wiadomo, z którymi z nich Octavia II Kombi dostępna będzie na polskim rynku. W naszych salonach powinna pojawić się w przyszłym roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości