Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Od dzisiaj nie przejedziesz al. Niepodległości [mapa objazdów]

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Od dzisiaj nie przejedziesz al. Niepodległości [mapa objazdów] Rozpoczęła się modernizacja al. Niepodległości. Przejazd przez centrum w stronę ul. 3 maja zamknięty będzie przez sześć najbliższych tygodni. - Boimy się potężnych utrudnień. Dlatego będziemy wysyłali w te rejony znacznie więcej patroli - mówią policjanci.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że w związku z przebudową będą potężne utrudnienia. Dlatego od samego rana skierowaliśmy w to miejsce znacznie więcej patroli. Jesteśmy przygotowani też do tego, by w razie potrzeby przejść na ręczne kierowanie ruchem - mówi Dariusz Zajdlewicz, naczelnik szczecińskiej drogówki. - Objazd jest przygotowany bardzo starannie, ale pamiętajmy, że już teraz na ulicy Jana z Kolna, czy w okolicach Mostu Długiego natężenie ruchu jest porównywalne do tego, w al. Niepodległości. Zdecydowanie zwiększy się na czas przebudowy. Należy się jednak cieszyć, że za sześć tygodni będziemy mogli znowu pojechać wyremontowaną aleją Niepodległości.

Podobnego zdania jest Jacek Pok z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

- Nie należy zastanawiać się, czy to dobrze, czy źle, że rozpoczynają się prace. Tym bardziej, że przebudowa jednej nitki będzie powodem do rozpoczęcia prac na drugiej - przyznaje. - Nasze miasto wchodzi w zupełnie inny, lepszy okres funkcjonowania. Wszystkie trwające remonty to dobry prognostyk. Po ich zakończeniu miasto z pewnością trochę się odkorkuje.

Modernizacja al. Niepodległości, nitki prowadzącej w stronę 3 maja, ma związek z przebudową dróg wokół powstającej Kaskady. Została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich ma potrwać maksymalnie cztery tygodnie. Obejmie odcinek od pl. Żołnierza Polskiego do ul. Bogurodzicy. Wymienione zostanie uzbrojenie podziemne, a następnie położona zostanie nowa nawierzchnia. Szerokość jezdni się nie zmieni. W drugim etapie prace przeniosą się na odcinek od ul. Bogurodzicy do Bramy Portowej.

Remontowany odcinek w całości zostanie wyłączony z ruchu. Pojadą nim tylko pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz pojazdy uprzywilejowane. Możliwość taką będą miały też samochody instytucji zlokalizowanych w al. Niepodległości. Autobusy poruszać się będą pasem przyległym do obecnych miejsc parkingowych.

Objazd dla samochodów poprowadzony zostanie od placu Żołnierza Polskiego, Trasą Zamkową, Nabrzeżem Wieleckim i ul. Wyszyńskiego do Bramy Portowej. Dodatkowo dla ułatwienia poruszania się pojazdom komunikacji miejskiej w al. Wyzwolenia na odcinku od Placu Rodła do Placu Żołnierza Polskiego wytyczony zostanie pas dla autobusów, z którego będą mogły korzystać także taksówki.

Modernizację przeprowadzi firma Eurovia.

Od dzisiaj nie przejedziesz al. Niepodległości [mapa objazdów]
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Od dzisiaj nie przejedziesz al. Niepodległości [mapa objazdów]

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości