Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Od szalika do ręcznika

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mini Prestiż marki można utrwalać na różne sposoby. Jednym z nich są przeróżne, często dość wymyślne gadżety.

Prestiż marki można utrwalać w różny sposób. Kierowca w czapce z napisem Alfa Romeo trzymający w ręku parasol ozdobiony logo marki i zmierzający pewnym krokiem do samochodu Alfa Romeo wygląda na dumnego posiadacza auta. Tego właśnie auta.Fot. Mini

 

Fani marki mogą zaopatrzyć się w przeróżne, często dość wymyślne gadżety. U dilerów lub nawet w specjalnych sklepach można kupić oprawiane w skórę kalendarze, nesesery, wieczne pióra czy zegarki. Wszystko z nazwą marki. Im jest ona bardziej zacna i znana, tym logo mniejsze, bo nie ma potrzeby się nim afiszować. Marki młode lub z kompleksami na swoich gadżetach umieszczają duże logo, by było ono widoczne.

 Fot. BMW

Łatwiejsze zadanie w przygotowaniu gadżetów mają producenci aut kultowych, których w zasadzie reklamować nie trzeba. Jest tak w przypadku Mini. W ramach przygotowanej przez firmę kolekcji można nabyć spodnie, swetry, torby i torebki, okulary przeciwsłoneczne, zegarki, zabawki dla dzieci a nawet szaliki i ręczniki. Na wielu z nich widnieje liczba 37. To numer, z jakim startował samochód Mini podczas Rajdu Monte Carlo w roku 1964.

 Fot. Mini

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia doskonałym prezentem dla kobiety może być wsuwka do włosów z kolekcji Mini. Oczywiście pod warunkiem, że pani jest miłośniczką samochodów tej marki. Wsuwka kosztuje bowiem 59 euro. Jeżeli dziecko bawi się plastikowym bumerangiem z napisem Mini, to w przyszłości być może kupi też ten samochód. Taka indoktrynacja kosztuje rodziców 49 euro.

 

Gdyby podsumować cenę wszystkich artykułów z kolekcji mogłoby się okazać, że jest ona równa cenie nowego Mini. Wygląda na to, że na gadżetach tez można nieźle zarobić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości