Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Odcinkowy pomiar prędkości na A1. Ilu kierowców przekroczyło prędkość?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. GDDKiA Pierwszy odcinkowy pomiar prędkości uruchomiono 20 stycznia 2021 roku między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim. Dwa dni później zaczął działać ten między Kamieńskiem a obwodnicą Częstochowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w porozumieniu z Inspekcją Transportu Drogowego podjęła decyzję o zainstalowaniu odcinkowego pomiaru prędkości na budowanej wciąż autostradzie.

Prędkość jest mierzona i analizowana przez specjalny system na dwóch odcinkach - między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim (około 16 km) oraz między Częstochową a Kamieńskiem (41 kilometrów).

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

- Styl jazdy kierowców trochę się uspokoił. W porównaniu do tego, co było wcześniej jest poprawa - powiedział mł. asp. Kamil Szmidel z KWP w Łodzi.

Jak podaje Dziennik Łódzki, odcinkowe pomiary prędkości zamontowane na budowanym odcinku autostrady A1 złapały już 27,1 tys. kierowców. Gdyby każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości tylko 100 zł, to ich wartość przekroczyłaby 2,7 mln zł. A od uruchomienia systemu nie minął jeszcze miesiąc.

Autostrada A1. Gdzie mierzona jest prędkość:

  • od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego o długości blisko 16 km,
  • od Kamieńska aż do początku obwodnicy Częstochowy, czyli 41 km długości.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Monika (gość)

    Cześć :) Jestem młodą, wyzwoloną Kobietą, która lubi miło spędzać czas :) Jeśli jesteś Mężczyzną z zasadami, który ceni dyskrecję miło mi będzie Ciebie poznać:) Zależy mi, by nasze spotkanie przebiegło z wyjątkowej, magicznej wręcz atmosferze, dlatego kultura osobista jest istotną sprawą:) Zainteresowany? Napisz do mnie tutaj : http://milepanie.pl/monia69

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości