Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Odholowanie samochodu. Co warto wiedzieć? [video]

Data publikacji: Autor: (kr) / źródło: TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Co zrobić w sytuacji, kiedy na ulicy stoi zdezelowany wrak auta i nie wiadomo kto jest jego właścicielem? Jak pozbyć się takiej maszyny?

Fot. TVN Turbo/x-news- Najprościej jest skorzystać z bezpłatnego numeru telefonu 986 do Straży miejskiej, który obowiązuje na terenie całego kraju. Dyżurny danej jednostki skieruje w to miejsce odpowiedni patrol, który oceni, czy jest podstawa do zastosowania artykułu 50a ustary prawo o ruchu drogowym - wyjaśnia Krzysztof Kosiński ze Straży Miejskiej w Warszawie.

- W przypadku zagrażających samochodów wydajemy dyspozycje od ręki. W drugim przypadku staramy się powiadomić właściciela, żeby usunął samochód we własnym zakresie. Dajemy właścicielowi siedem dni, jeśli nie zareaguje, wysyłamy do niego poleconą korespondencję - dodaje.

O tym się mówi: Nemanja Nikolić show! Legia wygrywa z Cracovią w debiucie Czerczesowa

W jakich przypadkach samochód zostaje uznany za zagrażający bezpieczeństwu? Są to przede wszystkim auta powypadkowe, z których wyciekają różne płyny technologiczne. W zależności od miejsca porzucenia samochodu na terenie Warszawy, właściciel zapłaci za odholowanie auta na parking 115 lub 193 złote.

Na parkingu pojazd jest trzymany przez sześć miesięcy. Jeśli po tym okresie jego właściciel go nie odbierze, samochód przechodzi na własność gminy. Najczęściej takie auta są później poddawane recyklingowi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości