Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie Trwają prace nad zmianą organizacji ruchu na ulicach przy jeziorku Słonecznym. Nowe rozwiązania mają poprawić płynność ruchu i zmniejszyć ilość drogowych zatorów.

 Przejazd przez Gumieńce w godzinach szczytu to koszmar wielu kierowców. Kilkudziesięciometrowe korki tworzą się na ulicy 26 Kwietnia, a także na ulicy Derdowskiego w kierunku ronda Gierosa.

– Tak jest tu codziennie od poniedziałku do piątku – mówi Tomasz Machałek z Gumieniec. – Czasem tracę tu nawet dobre pół godziny.

Pierwszy korek, tworzy się na lewym pasie na ul. 26 Kwietnia ponieważ tylko z tego pasa kierowcy mogą skręcić w lewo. Kiedy już odczekają swoje i uda im się wjechać w ulicę Derdowskiego napotykają się na kolejny zator. Ten tworzy się z powodu zwężenia lewego pasa ruchu na wysokości ul. Świerczewskiej.

– Kierowcy jadący prawym pasem niechętnie wpuszczają tych jadących lewym pasem – mówi Machałek. – Ci z lewego często wymuszają więc pierwszeństwo. Wówczas Ci z prawego pasa gwałtownie hamują i na obu pasach tworzą się korki.

Sytuacja najgorzej wygląda w godzinach szczytu komunikacyjnego. Z powodu zwężenia pasa wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do stłuczek i kolizji. Problem dostrzegli pracownicy urzędu miasta. Obecnie pracują nad dokumentacją związaną ze zmianami organizacji ruchu w ciągu ul. Derdowskiego.

– Najważniejsze zmiany to wprowadzenie dwóch pasów ruchu na całej długości ul. Derdowskiego, od 26 Kwietnia do ronda Gierosa – mówi Radosław Tumielewicz z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w szczecińskim magistracie. – Pojawią się też dwa prawoskręty dla kierunku z ul. Taczaka w kierunku ronda Gierosa.

Dobra wiadomość czeka też na kierowców, którzy do tej pory musieli stać w długim korku, żeby z ulicy 26 Kwietnia skręcić w ulicę Derdowskiego. Na skrzyżowaniu pojawią się dwa lewoskręty (pas w lewo oraz na wprost i w lewo) z ul. 26 Kwietnia do ronda Gierosa. Tu przy sygnalizatorach zamontowane zostaną też sekundniki.

– Zmiany dotyczyć też będą zagospodarowania terenu po "półdzikim” parkingu naprzeciwko ENEA – informuje Tumielewicz. – Parking zostanie zlikwidowany. W zeszłym roku Miasto Szczecin wybudowało miejsca parkingowe przy okazji renowacji terenu wokół Jeziorka Słonecznego.

Planuje się też wprowadzenie relacji prawoskrętnych na skrzyżowaniu Derdowskiego- Świerczewska.

– Zaproponowane rozwiązania poprawią przede wszystkim płynność ruchu, zmniejszą ilość zatorów drogowych na ul. 26 Kwietnia oraz na samej ul. Derdowskiego w kierunku ronda Gierosa – zapewnia Tumielewicz. – Uzyskane to zostanie przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Data wprowadzenia w życie zmian będzie znana po zakończeniu opracowywania całej dokumentacji.

Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości