Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Odłączenie akumulatora

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Ryszard Polit: Przed odłączeniem akumulatora trzeba wyłączyć syrenę alarmu. W użytkowaniu znajduje się wiele typów samochodów z różnym wyposażeniem, trudno więc o generalną opinię na temat możliwości odłączania akumulatora.

W użytkowaniu znajduje się wiele typów samochodów z różnym wyposażeniem standardowym i dodatkowym, trudno więc o generalną opinię na temat możliwości odłączania akumulatora. Fot. Ryszard Polit: Przed odłączeniem akumulatora trzeba wyłączyć syrenę alarmu.

 

Istnieją jednak sytuacje np. rozładowanie czy awaria, gdy akumulator trzeba odłączyć od instalacji i wyjąć z samochodu. Z pewnością włączy się wówczas instalacja alarmowa, której syrenę warto wyłączyć na czas wymiany baterii. W wielu samochodach, po ponownym podłączeniu akumulatora, silnik będzie potrzebował kilku kilometrów, w celu przeprogramowania modułu sterującego. W tym czasie mogą zaistnieć pewne nieprawidłowości w pracy jednostki napędowej, które ustąpią samoczynnie. W niektórych typach samochodów po podłączeniu akumulatora istnieje konieczność podania kodu radioodbiornika.

 

Należy pamiętać, że przy podłączaniu akumulatora najpierw zakładamy końcówkę przewodu dodatniego, a następnie ujemnego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

 • mek (gość)

  W peugeot 406 nalezy poczekac 5 min. od wylaczenia motoru zanim odlaczymy akumulator. Odlaczymy wczesniej trzeba od nowa zaprogramowac box.

 • mark (gość)

  A jaka koncowke najpierw odlanczamy??

 • Cybul (gość)

  Ujemną, aby uniknąć zwarcia.

 • bogdan (gość)

  Czy można zostawić podłączoną końcówkę dodatnią?Odłączyć tylko końcówkę ujemną?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości