Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Odlewnia VW nagrodzona

Data publikacji: Autor: (c)

Fot. VW Poznan Podczas X Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, odbywających się w Kielcach, Volkswagen Poznań Sp. z o.o. został uhonorowany medalem w kategorii “Wyroby odlewnicze”.

Podczas X Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, odbywających się w dniach 22. – 24 września w Kielcach, na których prezentowało się 320 wystawców z 24 krajów, Volkswagen Poznań Sp. z o.o. został uhonorowany medalem w kategorii “Wyroby odlewnicze”.

Fot. VW Poznan  

Nagrodzonym produktem jest obudowa kolumny kierowniczej dla samochodów produkowanych na bazie platformy PQ 35 (w oparciu o tę platformę produkowany jest m.in. pochodzący z Poznania VW Caddy, a także takie modele jak Golf V, Touran, Audi A3).

 

Obudowa kolumny i należący do niej odlew pokrywy sensora wytwarzane są w odlewni wchodzącej w skład struktur Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Przy produkcji wykorzystano najnowocześniejszą technologię odlewania ciśnieniowego. Metoda ta cechuje się wysokim stopniem zautomatyzowania, bardzo wysoką dokładnością oraz powtarzalnością. Po zakończeniu odlewania kolumny i pokrywy poddawane są automatycznej obróbce finalnej, a następnie trafiają do podwykonawcy w Niemczech gdzie są anodowane. Przez cały okres procesu produkcji odpowiedzialność za produkt ponosi odlewnia. Uruchomienie produkcji w tej technologii związane było z inwestycjami wynoszącymi ponad 24 mln Euro.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości