Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Odnowiona Kia Sportage

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Kia

Kia Motors poddała restylizacji model Sportage. Produkowany od 1993 r. SUV jest najlepiej sprzedającym się autem eksportowym w historii koreańskiego producenta.

 

Przygotowana na rynki europejskie odnowiona terenowo-rekreacyjna Kia Sportage zostanie oficjalnie zaprezentowana na Paryskim Salonie Samochodowym we wrześniu. Ma przyciągnąć uwagę klientów większą niż u konkurentów z tego samego segmentu ilością miejsca dla pasażerów oraz nowymi silnikami. Fot. Kia

 

Restylizacja ma pozwolić Kii na walkę z takimi rywalami jak Toyota RAV4 czy Honda CR-V. Sportage ma większy od nich rozstaw osi. Jest także szersza i wyższa, przez co może zaoferować więcej przestrzeni zarówno dla kierowcy, jak i podróżujących z nim czterech pasażerów.

 Fot. Kia

Auto dostępne będzie z trzema silnikami. Dwa z nich to jednostki benzynowe o pojemności 2 l i 2,7 l V6. Współpracują one z manualną 5-stopniową skrzynią biegów. Samochód z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym dostępny jest w opcji z przekładnią automatyczną o czterech przełożeniach. Sportage ma napęd na wszystkie koła.

 

Kia Sportage pojawi się na rynkach Starego Kontynentu w październiku. Producent przewiduje dostarczanie w 2005 r do europejskich salonów 20 tys. egzemplarzy modelu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości