Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Odnowiony C5

Data publikacji: Autor: (rp)

Fot. Citroen:  Citroen C5 po face liftingu będzie dostępny w Polsce w przyszłym roku. Sprzedaż Citroena C5 ruszyła w 2001 r. W przyszłym roku będzie dostępna w naszym kraju wersja po face liftingu.

W maju 2001 roku rozpoczęła się sprzedaż Citroena C5. W przyszłym roku będzie dostępna w naszym kraju wersja po face liftingu.

Fot. Citroen:
Citroen C5 po face liftingu bêdzie dostêpny w Polsce w przysz³ym roku.  

Citroen C5 jest, jak na razie, jedynym samochodem z hydropneumatycznym zawieszeniem. To jednak nie wystarczy, by zyskać przychylność nabywców. Na Salonie Samochodowym w Paryżu Citroen zaprezentuje odmłodzoną wersję tego pojazdu w dwóch rodzajach nadwozia: sedan i kombi. Zmieniono wygląd zewnętrzny samochodu, dostosowując go do obowiązujących obecnie akcentów stylistycznych. Zmodernizowano również wnętrze.

 

Fot. Citroen:
Tylne ¶wiat³a w formie bumerangu s± wyró¿nikiem stylistycznym nowego C5. Gama silników obejmuje 3 benzynowe jednostki napędowe o pojemności 1,8 l/117 KM, 2,0 l/143 KM oraz V6 3,0 l/210 KM współpracujący z nową 6-biegową, automatyczną skrzynią przekładniową. Nabywca będzie mógł również wybrać jeden z trzech silników wysokoprężnych HDI o mocy od 110 do 138 KM.

 

Nadal główną atrakcją Citroena C5 jest zawieszenie hydropneumatyczne, dzięki któremu komfort jazdy i własności jezdne są na najwyższym poziomie. Ten rodzaj zawieszenia jest bowiem tzw. zawieszeniem aktywnym, a więc zmieniającym charakterystykę Fot., Citroen:
C5 oferowany bêdzie z dwoma rodzajami nadwozia: sedan i kombi. tłumienia w zależności od chwilowych warunków jazdy.

 

Nowym urządzeniem jest układ wykrywający niezamierzoną przez kierowcę zmianę pasa ruchu na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu. Gdy samochód bez włączonego kierunkowskazu przekroczy linię oddzielającą pas ruchu, kierowca odczuje drgania w siedzisku swojego fotela. To bardzo interesujące rozwiązanie, dlatego z tym większą niecierpliwością oczekujemy tego auta w Polsce.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości