Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Odpowiedzialny warsztat

Data publikacji: Autor: (ms)

fot. Robert Kwiatek Cóż robić w przypadku niesolidnego wykonawcy? Otóż warsztat jak każdy wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady dzieła.

Niesolidne warsztaty to prawdziwa zmora polskich kierowców. I choć wydawałoby się, że kiedy powstały stacje autoryzowane, sieci szybkiej naprawy i pojawiła się prawdziwa konkurencja, powinno być lepiej, rzeczywistość pokazuje, że jest źle, a nawet bardzo źle.

 

fot. Robert Kwiatek Cóż więc pozostaje robić w przypadku niesolidnego wykonawcy? Otóż warsztat jak każdy wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady dzieła. W jego przypadku dziełem jest naprawa samochodu.

 

Jeżeli okazało się, że warsztat dokonał złej naprawy, należy żądać jeszcze raz usunięcia wady w wyznaczonym terminie. Najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie do warsztatu listu poleconego lub doręczenie takiego pisma osobiście.

 

Jeżeli warsztat uzna, że naprawa została dokonana prawidłowo, wtedy należy powołać biegłego rzeczoznawcę. Jeśli biegły uzna rację kierowcy, należy w warsztacie złożyć drugą pisemną reklamację wraz ze sporządzoną oceną samochodu.

 

Jeśli wady, które warsztat pozostawił, można uznać za istotne, kierowcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, czyli zwrotu zapłaconych pieniędzy.

 

Jeśli wady, które warsztat pozostawił lub spowodował są przyczyną wypadku samochodowego, kierowcy przysługuje wówczas roszczenie o odszkodowanie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • tomek (gość)

    Najpierw to trzeba brac na to fakture zeby mozna bylo udowodnic ze to wlasnie w danym warsztacie bylo robione! Jak jest to robione na lewo z kasa do reki bez "papieru" to mozna sobie popsioczyc na niego tylko, nic wiecej.

  • ale (gość)

    można też zrobić takiemu warsztatowi darmową reklamę :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości