Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Odrzutowa Bestia z Francji na Moto Show - sześć tysięcy koni

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Odrzutowa Bestia z Francji na Moto Show - sześć tysięcy koni Miłośnicy motoryzacji już zacierają ręce z radości. Na początku sierpnia czeka nas II Mazurski Moto Show Ełk Mazda edition!

- Ubiegłoroczna edycja imprezy cieszyła się zainteresowaniem, które przerosło nasze oczekiwania – przyznaje Adam Bartoszewicz, organizator imprezy. – Liczyliśmy na dwa-trzy tysiące osób, a było ich więcej niż dziesięć tysięcy!

Na tę imprezę fani szybkich i ciekawie przerobionych samochody czekają już od zeszłych wakacji. Mazurski Moto Show Ełk Mazda edition rusza 7 sierpnia. Na ełckiej obwodnicy spotkają się przede wszystkim rajdowcy-amatorzy ścigający się na 1/4 mili.

– Już zgłosiło się 150 zawodników, nie tylko z Polski. Przyjadą do nas Czesi, Niemcy, Francuzi czy Norwegowie. W tym roku zawody wejdą do klasyfikacji Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego – dodaje Adam Bartoszewicz.

Cieszyć będą się również miłośnicy ogłuszających dźwięków wydobywających się z bagażnika. Podczas imprezy odbędą się eliminacje EASCA Car Audio. Warto się tam pojawić, choćby dlatego, by zobaczyć i usłyszeć sprzęt grający za 50 tys. zł. Na terenie Moto Show pojawi się także ok. trzydziestu wystawców z gadżetami dla dużych chłopców – poduszkowcami, ekskluzywnymi autami, jachtami.

Jednak największą atrakcją imprezy będzie na pewno Jet Car  – auto z Francji z silnikiem odrzutowym o mocy sześciu tysięcy koni mechanicznych!

– To taki samolot, tylko na kołach – śmieje się Adam. – Zawsze gdy startuje, jedzie za nim straż pożarna i karetka, bo nie każdy jest w stanie wytrzymać takie obciążenia. Organizujemy też konkurs, w którym można wygrać przejazd tym autem.

Dodatkową atrakcją będą skoki na bungee z wysokości 60 metrów czy loty helikopterem nad miastem. Za tę przyjemność jednak będziemy musieli zapłacić. Dziesięciominutowe podziwianie Ełku z lotu ptaka kosztuje ok. 250 złotych.

Moto Show zaplanowano na niedzielę, więc organizatorzy chcą na imprezę przyciągnąć całe rodziny. Dlatego też przy ełckiej obwodnicy stanie gigantyczny plac zabaw.

Serwis regioMoto jest patronem medialnym wydarzenia.

Katarzyna Chojnowska

Odrzutowa Bestia z Francji na Moto Show - sześć tysięcy koni
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Odrzutowa Bestia z Francji na Moto Show - sześć tysięcy koni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości