Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód zimą

Odśnieżanie auta. Niecodzienny, ale skuteczny sposób (video)

Data publikacji: Autor: STORYFUL / x-news

Fot. STORYFUL / x-news Olly Barnes z Bungay w angielskim Suffolk nie zamierzał tracić cennego czasu. Za pomocą dmuchawy do liści, ekspresowo odśnieżył swój samochód.

Film nagrany przez jego przyjaciela pokazuje, że wydajność połączona z kreatywnością to prawdziwy klucz do sukcesu.

W czasie zimy należy zawsze mieć w zapasie kilka minut na dokładne oczyszczenie samochodu ze śniegu i lodu. Pozostawienie warstwy śniegu na światłach zmniejsza odległość, z jakiej są zauważalne, a nieusunięcie śniegu z lusterek czy szyb może drastycznie ograniczyć widoczność.

Redakcja poleca:

Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?
Ranking najlepszych ubezpieczycieli 2017
Rejestracja auta. Nietypowy sposób na oszczędności


Śnieg na dachu samochodu stanowi zagrożenie dla kierowcy i kierujących innymi autami. W czasie jazdy warstwa śniegu może zostać zdmuchnięta prosto na przednią szybę pojazdu znajdującego się za nami lub też pokrywa śniegu przy hamowaniu może zsunąć się nam na przednią szybę, całkowicie ograniczając widoczność.

Jeśli samochód jest wyposażony w ogrzewaną szybę tylną, lód rozpuści się pod wpływem ciepła. Warto zaopatrzyć się też w specjalny płyn do odmrażania i czyszczenia wycieraczek, a przed rozpoczęciem jazdy należy również sprawdzić, czy wycieraczki nie przymarzły do szyby.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Konrad (gość)

    Mnie ostatnio tak zasypało w Zakopanem, że nawet musiałem opony odśnieżać. A zakupiłem sobie super nówki na logistyce opon i gdyby nie one to nigdy bym z tych gór się nie wydostał.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości