Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39050 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Odświeżony Volkswagen Polo GTI

Data publikacji: Autor: (mm)

Volkswagen Polo GTI / Fot. Volkswagen Volkswagen Polo GTI przeszedł facelifting, który objął nie tylko delikatne zmiany stylistyczne. Zdecydowano również na inną jednostkę napędową.

Volkswagen Polo GTI / Fot. Volkswagen Zmainy w wyglądzie auta nie są rewolucyjne. Zmieniony został grill, zderzaki, a z przodu pojawiła się czerwona listwa ozdobna. Dostrzec możemy również nowe końcówki układu wydechowego. We wnętrzu fotele mają tapicerkę w kratę, a wokół kratek wlotu powietrza oraz systemu multimedialnego pojawiły się ozdobniki. Auto posiada sportową kierownicę ze spłaszczonym przodem.

Pod maską dotychczas pracował silnik TSI o pojemności 1.4 i 180 KM mocy. Zdecydowano się go zastąpić silnikiem 1.8 TSI o mocy 192 KM i momencie obrotowym wynoszącym 320 Nm. Wcześniej do dyspozycji była tylko dwusprzęgłowa skrzynia DSG, a teraz można wybrać również 6-biegową skrzynię manualną. Obecnie Volkswagen Polo GTI od 0 do 100 km/h przyspiesza w 6,7 s, a nie jak wcześniej w 6,9 s. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 236 km/h.

Debiut auta odbędzie się podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu, który rozpocznie się 4 października 2014 roku.

Volkswagen Polo GTI / Fot. Volkswagen

Volkswagen Polo GTI / Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Polo zdjęcia

Volkswagen Polo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Polo opinie

Oceń swoje auto

Volkswagen Polo Cena