Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38932 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Promocje

Ofensywa produktowa Fiata - obniżka cen

Data publikacji: Autor: ip

Fot. Fiat Obniżka cen Fiata 500X jest kolejnym - po ogłoszeniu niższego cennika Fiata 500L oraz zaprezentowaniu cen debiutującego na polskim rynku Fiata Tipo - krokiem w ofensywie produktowej marki na polskim rynku.

Fot. FiatModa na crossovery dotarła nad Wisłę. Mieszkańcy Polski doceniają połączenie zalet SUV-a z wygodą auta miejskiego, świetnie sprawdzającego się w codziennej eksploatacji. Stylowy Fiat 500X, z podwyższonym zawieszeniem i opcjonalnym napędem 4x4, doskonale wpisuje się w ten nurt, stanowiąc bardzo ciekawą ofertę na tym konkurencyjnym rynku. Teraz jego atrakcyjność zwiększają nowe, niższe ceny, które dotyczą obu odmian stylistycznych modelu - City Look i Off-Road Look - i wszystkich poziomów wyposażenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich klientów, polski oddział Fiata obniżył ceny najnowszego crossovera - modelu 500X, wpisującego się w jeden z najszybciej rozwijających się segmentów aut nad Wisłą. Fiat 500X jest dostępny w cenie zaczynającej się od 55 900 zł za wersję POP z silnikiem 1.6 (110 KM), z rocznika produkcji 2016. Decyzja ta oznacza dla klientów oszczędność od 4 000 aż do 7 000 złotych - zależnie od wybranej wersji 500X. Samochód wyposażony w klimatyzację i radio Uconnect dostępny jest od 59 900 zł. Fiat 500X w stylistyce off-roadowej dostępny jest od 75 000 zł.

Fiat 500X to przebojowy crossover łączący komfort i styl „Made in Italy" z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak: pierwsza w gamie marki - 9-biegowa automatyczna skrzynia, która zapewnia świetne przyspieszenie oraz płynne dostarczanie mocy, opcja napędu 4x4 z systemem odłączania tylnej osi, selektor jazdy „Drive Mood Selector" z możliwością wyboru trybów Auto, Sport lub All Weather czy układy kontroli „Traction Plus" w wersjach 500X z napędem na przód oraz „Traction" w wersjach 4x4 i systemy multimedialne UConnect.

500X to auto o kompaktowych wymiarach (długość: 425 cm x szerokość: 180 cm x wysokość: 160-162 cm) i przestronnej kabinie pasażerskiej, uzupełnionej obszernym, 350-litrowym bagażnikiem, dostępne w dwóch odmianach stylistycznych - City Look i Off-Road Look - oraz aż sześciu opcjach wyposażenia (Pop, Pop+, Popstar, Lounge oraz Cross i Cross Plus). W zależności od wersji, tego stylowego Fiata może napędzać jeden z trzech silników benzynowych: 1.6 E-Torq (110 KM), 1.4 Turbo MultiAir2 o mocy 140 KM (dostępny ze skrzynią manualną lub automatyczną dwusprzęgłową) lub 170-konny 1.4 Turbo MultiAir2, współpracujący z nową, 9-stopniową, automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4, oraz trzy jednostki Diesla: nowość w gamie - 1.3 Multijet II (95KM), 1.6 MultiJet II (120 KM) lub 2.0 MultiJet II o mocy 140 KM (dostępny także z 9-stopniową, automatyczną skrzynią biegów i z napędem 4x4).

Obniżka cen modelu 500X jest kolejnym krokiem w ofensywie produktowej marki Fiat na polskim rynku. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie lutego br. FCA Poland ogłosiło niższy cennik wszechstronnego, rodzinnego Fiata 500L, którego cena zaczyna się od 49 400 złotych za samochód z silnikiem 1.4 16V i klimatyzacją. Rabaty na to auto, będące numerem jeden w swojej klasie w Europie w 2015 roku, sięgnęły nawet 5 500 zł, przy czym wyposażenie standardowe oraz dostępność silników w modelach produkcji 2016 pozostały bez zmian względem oryginalnej oferty, z wyjątkiem wersji POP, która otrzymała w standardzie klimatyzację, a jej atrakcyjność podniósł bardzo popularny wśród klientów silnik 1.4 16V T Jet o mocy 120 KM dostępny w cenie 54 400 zł.

Z kolei utrzymany w off-roadowej stylistyce 500L Trekking, wyróżniający się największą kabiną pasażerską w klasie i 400-litrowym bagażnikiem przy zachowanych kompaktowych wymiarach zewnętrznych, wyposażony w „inteligentny" system kontroli trakcji Traction+, teraz dostępny jest w promocyjnej cenie od 56 900 złotych, a rabaty na niego sięgnęły kwoty 7 000 złotych, w zależności od wersji.

Ponadto marka zaprezentowała premierowy cennik debiutującego na naszym rynku Fiata Tipo, zgodnie z którym ten kompaktowy sedan z klimatyzacją i radiem jest dostępny już od 42 600 złotych. Powyższe działania handlowe Fiata w Polsce wyraźnie wskazują na prowadzoną ofensywną strategię marki nad Wisłą.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat zdjęcia

Fiat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat Cena

Części dla marki Fiat

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

806 zł