Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Oferta dla AwtoZAZ

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. M.Pobocha: Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać swoje udziały w FSO ukraińskiej firmie AwtoZAZ.

Ministerstwo Skarbu Państwa gotowe jest rozpocząć rozmowy z ukraińską firmą AwtoZAZ. Dotyczyć będą one sprzedaży pakietu 20 proc. akcji warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych (FSO). Fot. M.Pobocha: Ministerstwo Skarbu Pañstwa chce sprzedaæ swoje udzia³y w FSO ukraiñskiej firmie AwtoZAZ.

 

Kilka tygodni temu Rada Ministrów zgodziła się na sprzedaż akcji AwtoZAZ, które pozwolą nabywcy na przejęcie ok. 80 proc. głosów w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy FSO.

- Ministerstwo Skarbu Państwa przygotowało pismo dotyczące struktury oferty dla strony ukraińskiej. Oczekujemy, że na tej podstawie inwestor przygotuje się do rozmów, które mogą się rozpocząć w przyszłym tygodniu – powiedział Janusz Kwiatkowski, rzecznik Ministra Skarbu Państwa. Dodał, że Skarb Państwa jest skłonny zrezygnować ze swoich udziałów w FSO.

 

AwtoZAZ i Fabrykę Samochodów Osobowych łączą już pewne zależności. Od dwóch lat większość wytwarzanych w warszawskich zakładach Lanosów i Matizów eksportowana jest na Ukrainę, a ich głównym odbiorcą jest właśnie AwtoZAZ.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości