Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ogłoszenia w regioMoto.pl zdają egzamin. Sprzedaż jest większa

Data publikacji: Autor: Artykuł sponsorowany

Ogłoszenia w regioMoto.pl zdają egzamin. Sprzedaż jest większa Rozmawiamy ze Stanisławem Postołowiczem, właścicielem autokomisu Maxi w Białymstoku.

W Polsce jest dużo motoryzacyjnych serwisów internetowych z ogłoszeniami. Dlaczego zdecydował się Pan właśnie na regioMoto.pl?

– Osoba, która proponuje ogłoszenia w tym serwisie, złożyła nam ofertę. I postanowiliśmy spróbować. Widzę sporo zalet. RegioMoto.pl jest intensywnie promowane w lokalnych gazetach i ich portalach internetowych. Dzięki temu potencjalni klienci z województwa podlaskiego mogą trafić bezpośrednio do nas. Na inne tego typu strony, gdzie też znajdują się nasze ogłoszenia, zaglądają ludzie z całej Polski. W przypadku regioMoto.pl da się zauważyć, że są to ludzie właśnie z Białegostoku i okolic oraz całego Podlasia. Możemy być więc po prostu bliżej klientów.

Od jakiego czasu zamieszcza Pan ogłoszenia w regioMoto.pl?

– Od kilku miesięcy.

I uważa Pan, że warto?

– Tak, na pewno. Więcej osób, które myślą o zakupie samochodu, ma możliwość dotarcia i zapoznania się z naszą ofertą. Przez to jest większa szansa, że będziemy mieli lepszą sprzedaż. A przecież o to właśnie chodzi w biznesie. Co więcej, korzystając z regioMoto.pl mamy też możliwość zamieszczania dodatkowych ogłoszeń w lokalnych gazetach, wydawanych przez Media Regionalne. Jest to dobra reklama.

Autokomis Maxi ma teraz więcej klientów?

– Często dzwonią czy przyjeżdżają do nas ludzie, którzy mówią, że widzieli ofertę sprzedaży samochodu w ogłoszeniu. Co prawda, raczej nie wskazują, skąd ono pochodziło, ale zauważyłem, że jeżeli są z województwa podlaskiego, to ogłoszenie znaleźli – w większości – na regioMoto.pl. Tak jak wspominałem, serwis ten jest intensywnie promowany, dlatego nie dziwi mnie, że nasi klienci go odwiedzają i w ten sposób docierają do nas. Przyznam też, że odkąd zamieszczamy tutaj ogłoszenia, z Podlasia dzwoni coraz więcej osób.

Jakie są – Pana zdaniem – zalety tego serwisu w porównaniu z innymi, podobnymi?

– Przede wszystkim dobra, konkurencyjna cena. Niższa niż w przypadku innych portali z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. To dla mnie bardzo ważne. Bo jeżeli mam wydać miesięcznie – na przykład – 200 złotych zamiast 400, to kalkulacja jest prosta: zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na następny miesiąc. Dodam, że 1 sierpnia minęło 10 lat istnienia mojej firmy. To że nadal działamy i sprzedajemy auta, jest też zasługą zamieszczania ogłoszeń choćby w „Gazecie Współczesnej”, a teraz w internecie – na regioMoto.pl.

Jakimi samochodami Pan handluje?

– Wszystkimi, które cieszą się zainteresowaniem. Nie zajmujemy się tylko jedną czy dwiema markami. Są to głównie auta osobowe, w niewielkiej części ciężarowe. Choć myślę nad tym, by było więcej ciężarówek.

Jakiej klasy pojazdy białostoczanie kupują teraz?

– Różnie. Przedział cenowy aut, jakie oferujemy i sprzedajemy, jest duży. Mamy takie, które kosztują 100, 10 albo nawet 2 tysiące złotych. Te bardzo drogie sprzedają się za gotówkę. I co ciekawe, często jest tak, że przyjeżdża klient, twierdzi, że auto mu się podoba, ma przy sobie gotówkę i transakcja trwa 15 minut. Z kolei samochody warte 10 tysięcy złotych w dużej mierze kupowane są na kredyt.

Wszystkie auta dostępne w autokomisie Maxi są pokazywane na regioMoto.pl?

– Wszystkie. Nie segregujemy ich. Zamieszczamy ogłoszenie każdego modelu, który aktualnie znajduje się na placu i jest wystawiony na sprzedaż.

Dziękuję za rozmowę.

Warto zaglądać tu regularnie
Wszystko w jednym miejscu Serwis regioMoto.pl to nie tylko tysiące ogłoszeń dotyczących sprzedaży samochodów. Znajdziesz tutaj również praktyczne porady i wskazówki, czym kierować się przy wyborze auta używanego, jak sfinansować zakup oraz w jaki sposób sprawdzić, czy przebieg pojazdu podawany przez sprzedawcę nie odbiega od rzeczywistości. RegioMoto.pl to także mnóstwo artykułów o tematyce eksploatacyjnej. Dowiesz się, jak dbać o swoje cztery kółka, aby jeździły bez awarii i usterek jak najdłużej. W serwisie tym zamieszczane są również testy samochodów używanych. To bardzo dobry sposób, żeby – zanim jeszcze zdecydujesz się na upatrzone auto – upewnić się, czy zakup będzie trafiony. Przeczytasz o zaletach i wadach danego modelu. Przeczytasz, jaka jest naprawdę wartość pojazdu z konkretnego rocznika.

(pw)

Ogłoszenia w regioMoto.pl zdają egzamin. Sprzedaż jest większa
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ogłoszenia w regioMoto.pl zdają egzamin. Sprzedaż jest większa

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości