Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Ograniczenia prędkości na autostradach w Niemczech?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Zasady korzystania z niemieckich autostrad zaczynają się zmieniać. W 2019 r. staną się one drogami płatnymi. Nie można wykluczyć, że pojawią się też ograniczenia prędkości.

Niemal na połowie niemieckich autostradach - jeżeli znak nie wskazuje inaczej - istnieje jedynie zalecana prędkość jazdy 130 km/h. Kierowca może, ale nie musi dostosować się do tych zaleceń. Oczywiście gdy jedzie szybciej, a dojdzie do wypadku, może być obarczony współwiną oraz mieć obniżoną wypłatę kwoty z tytułu ubezpieczenia.  

Co jakiś czas pojawiają się pomysły na wprowadzenie ogólnego limitu prędkości, uzasadnianego aspektami związanymi z bezpieczeństwem i ekologią (szybka jazda do większy hałas i wyższe spalanie).

Redakcja poleca:

Najpopularniejsze używane auta za 10-20 tys. zł
Prawo jazdy. Jakie zmiany w 2018 roku?
Przegląd samochodu przed zimą


Portal auto-service.de, powołując się na wyniki badań przeprowadzonych przez KfW Research, poinformował, że blisko 60% Niemców optuje za wprowadzeniem ograniczenia prędkości na autostradach. Zdecydowany opór wykazują jedynie mężczyźni do 30 roku życia. W tej grupie tylko 35% akceptuje taki pomysł.

Dotychczas za wprowadzeniem limitu 120 km/h opowiadała się partia SPD, a Zieloni chcieliby dodatkowo obniżyć dozwoloną prędkość na drogach krajowych ze 100 do 80 km/h. Rosnące przyzwolenie na ograniczenia może skłonić niemieckich polityków do bliższego przyjrzenia się sprawie. Tym bardziej, że przeciwko płatnym drogom opowiadała się większość, a mimo tego klamka zapadła.

Zobacz także: Hyundai i30 w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Just True (gość)

  Kompletny idiotyzm, autostrady powstały żeby szybko przedostać się z punktu A do b. Ograniczenia prędkości są absurdem, a ich uzasadnienie debilizmem. To pokazuje jak głupi ludzie rządzą. Ograniczenia powinny być owszem na węzłach z tym się zgadze, ale trzeba być pozbawionym mózgu żeby ograniczać prędkość na prostej drodze z trzema czy czterema pasami

 • Xardas182 (gość)

  Zgodzę się z przed mówca. Teren zabudowany limity prędkości jak najbardziej powinny być kontrolowane. Autostrada to jednak droga do jazdy szybkiej. Zwłaszcza Niemiecka autostrada. Problem pojawia się gdy coraz wiecej powstaje autostrad a nowi i młodzi kierowcy nie potrafią po tych drogach jeździć. To samo tyczy sie większości kobiet.

 • ppp (gość)

  Zaczyna brakować na socjale dla ciapatych?

 • ZwZw (gość)

  Dwa pierwsze komentarze napisane przed oszołomów. Artykuł jest o tym, że autostrady będą płatne, a oni sapią, że będą ograniczenia prędkości. Coś się wam w deklach pomieszało.

 • Zapierniczam (gość)

  No to no 180

 • Ziemowit Tomza (gość)

  Albo grubo albo wcale! Pozdro dla kumatych od ekipy WNR

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości