Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Okrągła rocznica

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mercedes-Benz: Jubileuszowa wersja Mercedesa-Benza SL będzie wykonana w 500 egzemplarzach z okazji 50. rocznicy powstania legendarnego modelu 300 SL. Z okazji obchodów 50-lecia legendarnego modelu SL firma Mercedes-Benz przygotowała specjalną wersję tego samochodu.

Mercedesa-Benza SL opracowano z myślą o wyścigach samochodowych. Auto w wersji szosowej zaprezentowano w 1954 r. na nowojorskiej wystawie motoryzacyjnej. Z okazji obchodów 50-lecia tego legendarnego modelu firma Mercedes-Benz przygotowała specjalną wersję samochodu.Fot. Mercedes-Benz: Jubileuszowa wersja Mercedesa-Benza SL bêdzie wykonana w 500 egzemplarzach z okazji 50. rocznicy powstania legendarnego modelu 300 SL.

 

Pierwszy 300 SL był 2-osobowym coupe z drzwiami podnoszonymi do góry. Napędzał go 3-litrowy silnik V6 o mocy 193 KM z wtryskiem paliwa, co wówczas było techniczną rewelacją.


W najnowszym SL z limitowanej serii „Edition 50”, w Fot. Mercedes-Benz: Wnêtrze wersji jubileuszowej wyró¿nia siê m.in. ciemnymi tarczami wska¼ników. porównaniu z wersją standardową, dokonano zmian w wyglądzie. Matowo-srebrny wlot powietrza zastąpiono chromowanym. Tylne reflektory przyciemniono. Zmodyfikowano kształt lusterek bocznych. Auto porusza się na 18-calowych kołach. Samochód pomalowano lakierem w kolorze „Silver Arrow”. Panel centralny wykończono skórą oraz aluminium, a tarcze zegarów mają ciemną barwę.

 

SL „Edition 50” wyposażany jest w silnik o pojemności 3,5 l i mocy 245 KM  lub jednostkę napędową V8 o pojemności 5 l rozwijającą moc 306 KM.

 

Mercedes-Benz planuje produkcję 500 egzemplarzy limitowanej wersji SL.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości