Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Olej do używanego auta

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

fot. Robert Kwiatek W samochodach serwisowanych w autoryzowanych warsztatach zawsze można spodziewać się fachowej podpowiedzi popartej autorytetem doradcy technicznego.

fot. Robert Kwiatek W samochodach serwisowanych w autoryzowanych warsztatach zawsze można spodziewać się fachowej podpowiedzi popartej autorytetem doradcy technicznego, który ma praktykę i powinien znać charakterystyki eksploatacyjne obsługiwanych samochodów. Jednak istnieje grupa pojazdów o relatywnie dużym przebiegu, których właściciele dążąc do minimalizacji kosztów sami nadzorują eksploatację stosując tanie olej i płyny.

 

Należy pamiętać, że w silnikach o dużym przebiegu właściwy olej jest czynnikiem, który zapewnia dalszą sprawność, natomiast źle dobrany może przyczynić się do awarii. Od poprzedniego właściciela samochodu należy uzyskać informację, na jakim olej pracował silnik i kiedy był ostatnio wymieniony. Przy kolejnej wymianie najlepiej stosować ten sam olej, lecz jeśli nie ma go na rynku trzeba wlać markowy produkt o tej samej klasie jakości i lepkości.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • TOMI (gość)

    A JAK KTOŚ NIE WIE JAKI BYŁ LANY WCZEŚNIEJ BO SPROWADZIŁ AUTKO TO CO ?

  • VMAN

    to nic :) można tak: http://www.valvolineeurope.com/english/products/for_consumers/cars_and_vans/finding_the_right_oil i się szuka dla siebie oleju ;) warto dobrać odpowiednio do przebiegu, do marki, do silnika itp. ja miałem podobną sytuację i panowie w max life service pomogli mi zalatwić problem. jeżdze na valvoline 10w40 max life i jestem bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości