Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Olej z potrójną siarką

Data publikacji: Autor: (pij)

Mariola Mostowska jest przekonana, że awarię wtryskiwaczy w swoim aucie zawdzięcza wadliwemu paliwu. fot. Kamil Jóźwiak Zatankowanie 30 litrów oleju napędowego do Renault Kangoo na jednej z łódzkich stacji Mariolę Mostowską kosztowało blisko...3,5 tysiąca złotych. Tyle wyniósł rachunek za naprawę wozu.

Mariola Mostowska jest przekonana, ¿e awariê wtryskiwaczy w swoim aucie zawdziêcza wadliwemu paliwu. fot. Kamil Jó¼wiak

- Dzień po tankowaniu silnik zaczął się dławić, samochodem zaczęło szarpać, a potem przestał w ogóle zapalać - mówi właścicielka Kangoo. – Oddałam auto do serwisu, gdzie od razu powiedzieli, że to przez paliwo. Żeby się upewnić, pobrali próbkę z baku i wysłali do analizy.

Badania w Regionalnym Laboratorium "Orlen" w Zgierzu wykazały, że zawartość siarki w próbce trzykrotnie (!) przekracza dopuszczalną normę. Zdaniem autoryzowanego serwisu renault to właśnie było przyczyną awarii Kangoo.

- Konsultowałem się w tej sprawie nawet z rzeczoznawcą PZMot. Jest identycznego zdania - twierdzi kierownik serwisu dilera renault, Arkadiusz Majkowski .

Mając w ręku takie argumenty pani Mostowska wystąpiła do koncernu będącego właścicielem stacji przy ul. Gdańskiej o zwrot kosztów naprawy auta. Koncern oświadczył, że nie widzi podstaw do uznania reklamacji, bo próbkę paliwa pobrano z baku, a nie z dystrybutora stacji.

- Czyli w dystrybutorze paliwo jest dobre, a wlane do baku już nie? - dziwi się pani Mariola.

Nie minęły dwa tygodnie, a po zatankowaniu przy ul. Gdańskiej oleju napędowego zepsuło się renault scenic Moniki Gołąb .

- Auto przejechało od stacji może 50 kilometrów i stanęło - twierdzi właścicielka. Mechanicy powiedzieli, że to przez paliwo i od razu sobie przypomnieli, że kilkanaście dni wcześniej mieli kangoo z identycznym problemem.

Marioli Mostowskiej tłumaczenia koncernu paliwowego nie zadowoliły. Ponownie wystąpiła o zwrot kosztów naprawy auta. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości