Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Omiń korki dzięki nowej usłudze CE-Traffic Premium RDS-TMC

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Goclever CE-Traffic, dostawca informacji o ruchu drogowym, wprowadza na rynek nową usługę Premium RDS-TMC, dzięki której producenci systemów nawigacyjnych będą mogli oferować kierowcom w Polsce aktualne informacje o korkach w czasie rzeczywistym.

„Usługę Premium RDS-TMC uruchomiliśmy dla wszystkich kierowców, którzy są zmęczeni staniem w korkach i mają dość Fot: Gocleverskomplikowanych i drogich rozwiązań. TMC to przystępna technologia. Wykorzystaliśmy ją tak, aby dostarczać kierowcom dane o ruchu drogowym, które do tej pory były zarezerwowane dla najdroższych urządzeń typu connected PND.” – powiedział Tomasz Przeździęk, Dyrektor CE-Traffic w Polsce.

TMC to standard wykorzystywany przez miliony kierowców na całym świecie. Informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym przesyłane są do systemów nawigacyjnych przez kanał radiowy RDS. W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań w Polsce, CE-Traffic przesyła kierowcom informacje nie tylko o wypadkach czy robotach drogowych, ale przede wszystkim o tym czy powodują one korki i opóźnienia. Dane te są zawsze aktualne i obejmują największe miasta i główne drogi w całym kraju. Nie pominięto jednak dróg niższych kategorii wykorzystywanych często jako skróty, trasy alternatywne lub dojazdy do znanych miejscowości turystycznych.  

Dzięki współpracy z Radiem ZET, usługa oferowana przez CE-Traffic ma ogólnokrajowy zasięg, przy czym system działa w ten sposób, że kierowca otrzymuje informacje o utrudnieniach dotyczących jedynie jego aktualnej lokalizacji. Umożliwia to jednoczesne przesyłanie bardzo dużej liczby komunikatów.

Kupując urządzenie nawigacyjne wyposażone w Premium RDS-TMC kierowca otrzymuje dożywotnią licencję na korzystanie z usługi bez ponoszenia dodatkowych opłat za aktualizacje czy też transfer danych.

Usługa znajduje się już w ofercie Goclever.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości