Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37616 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Akcje serwisowe

Opel Adam i Corsa do serwisu - groźna wada kolumny kierownicy

Data publikacji: Autor: (DKO)

Opel Corsa D/fot. General Motors Właściciele nowych miejskich Opli nie powinni korzystać ze swoich aut zanim nie sprawdzą ich w autoryzowanym serwisie. W Adamach i Corsach z 2014 r. może bowiem dojść do pęknięcia jednego z elementów kolumny kierowniczej.

Opel Corsa D/fot. General MotorsChodzi o wałek pośredni kolumny kierowniczej. Jak podaje importer aut, spółka General Motors Poland, może on być niezgodny ze specyfikacją. Jeśli pęknie, kierowca może stracić kontrolę nad samochodem.

Akcja serwisowa obejmuje modele Opel Adam i Opel Corsa D, wyprodukowane w Hiszpanii i Niemczech w 2014 r. W Polsce sprzedano 5080 takich samochodów. Importer zapewnia, że powiadomi ich właścicieli o konieczności wizyty w serwisie. Do czasu usunięcia ewentualnej usterki właściciele aut nie powinni nimi jeździć.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Któryś z mechaników ze 4-5 miesięcy temu iż w Corsie napomknął o dziwnym ustawieniu owego wałka i co było grane(?), a raczej wina o zbyt dużym "nacisku w zakrzywieniu" siły kinetycznej. Ciekawy i nieodpowiedzialny przypadek zważywszy, że wadą fabryczną były w Oplu AstraII z osią, która szybko zużywała się w niedopasowaniu w łożyskach podczas brutalniejszej jazdy np. na ostrych zakrętach. Od Opli I nigdy nie były od tamtej pory po dziś, mocną stroną w mej opinii bo nawet w najnowszej Insigni, czasami jest nie naturalne by z nowości przednie fabryczne tarcze zwichrowały się przy gwałtownym hamowaniu z 140km/h do ok.60km/h w kilka sekund, to jest moim zdaniem nie do przyjęcia w dzisiejszej technologii, a wręcz niedopuszczalne w niedopasowaniu odpowiednich materiałów do tarcz do tej klasy pojazdu(nie chcę nawet wiedzieć jak wyglądają tarcze hamulcowe w wielu nieoznakowanych zarzynanych radiowozach, ale podobno pozmieniano tę część na inną i owiane tajemnicą by nie doszło do kompromitacji).

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Opel Corsa zdjęcia

Opel Corsa dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Corsa opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Corsa Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł