Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37937 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wiadomości / Technologia

Opel Astra. Tak działają matrycowe reflektory IntelliLux LED (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Opel Adaptacyjne matrycowe reflektory IntelliLux LED w nowym Oplu Astrze zamieniają noc w dzień. Jak działają w praktyce?

Fot. Opel Astra była pionierskim modelem, w którym wprowadzono tę technologię w 2015 roku. Nowoczesny system oświetlenia zapewnia optymalną widoczność w nocy bez oślepiania innych uczestników ruchu. Firma Opel stale rozwija oświetlenie IntelliLux LED i oferuje je w kolejnych modelach. Najnowsza generacja tego systemu jest teraz dostępna w Insignii, a Opel Corsa jest pierwszym małym samochodem, który może być wyposażony w matrycowe reflektory IntelliLux LED — zgodnie z reputacją marki znanej z demokratyzowania innowacji i zwiększania bezpieczeństwa dla każdego.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Reflektory Astry składają się z łącznie 16 elementów LED (po 8 z każdej strony), które automatycznie dostosowują wiązkę światła do sytuacji na drodze i wygaszają jej fragmenty tak, aby nie oślepiać kierowców w pojazdach poprzedzających i nadjeżdżających z przeciwka.

Gdy samochód opuszcza obszar zabudowany, reflektory matrycowe automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych, ale długość i rozkład snopa światła są stale regulowane. Inni uczestnicy ruchu nie są więc oślepiani, natomiast pozostała część drogi i jej otoczenie nadal są jasno oświetlone. Segmenty diodowe są automatycznie ponownie włączane, gdy światła innych pojazdów znikną z „pola widzenia” systemu.

Oprócz zapewnienia optymalnego oświetlenia i widoczności w każdych warunkach reflektory IntelliLux LED podnoszą bezpieczeństwo także pod innym względem. Nie tylko nie oślepiają innych użytkowników drogi, ale pozwalają też dostrzec różne obiekty w jej otoczeniu znacznie wcześniej niż jest to możliwe przy tradycyjnych światłach. Dzięki temu kierowca ma więcej czasu na reakcję, na przykład, gdy na jezdnię nagle wybiegnie zwierzę.

 Zobacz także: Tak działają matrycowe reflektory LED Opla

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł