Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38944 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Opel Combo

Data publikacji: Autor: opr. an.

 Nowy Opel Combo z dwuosobowego auta dostawczego zmieni się w wielozadaniowy pojazd, mogący służyć także jako auto rodzinne.

Przejdź do: Dane techniczne | Sprzedaż

Jesienią wejdzie na rynek nowy opel combo, który całkowicie zmieni swój styl. Z dwuosobowego auta dostawczego zmieni się w wielozadaniowy pojazd, mogący służyć także jako auto rodzinne.

Bedzie to oparta na modelu Corsa, nowoczesna konstrukcja, zbudowana podobnie jak Citroen Berlingo, peugeot partner, Fiat Doblo i Renault Kangoo. Zwłaszcza do tego ostatniego. Co prawda według przedstawicieli Opla, w tym projekcie nie współpracowano w koncernie Renault, wiele elementów przypomina Kangoo. Pierwsze zdjęcia zrobiono samochodowi w żółtym kolorze, a to ulubiony kolor Kangoo. Podobny jest układ klamek, czarne pasy z boku nadwozia a także "wysokie czoło" dachu nad przednią szybą. Z drugiej strony taką właśnie budowę wymuszają funkcje auta.
Jako pierwszy wejdzie na rynek dwumiejscowy furgon. Wiosną dołączy do niej pięcioosobowa wersja tour.

Opel Combo ma długość 4323 mm. O 93 mm więcej od poprzednika. Dużo większa jest różnica filozofii budowy obu pokoleń combo. Poprzedni samochód był po prostu zabudowanym pickupem, z ciasną dwumiejscową kabiną i oddzieloną od niej przestrzenią bagażową dostosowaną do przewozu europalety. W nowym combo przestrzeń bagażowa i pasażerska są połączone w jedną bryłę. Można je oddzielić specjalną kratą, która może być ustawiona za obydwoma przednimi fotelami lub otaczać tylko fotel kierowcy. To także rozwiązanie podpatrzone w Kangoo.

Przestrzeń bagażowa nowego Combo ma pojemność 3200 litrów. Można w niej przewozić przedmioty o długości 2,7 metra. Rozsuwane drzwi po obu stronach samochodu to wyposażenie dodatkowe. Umożliwiają załadunek przedmiotów o szerokości do 60 cm. Przez symetryczne tylne drzwi do wnętrza samochodu można zamontować europaletę. W przestrzeni bagażowej znajduje się też system mocowania towarów FlexCargo.
W wyposażeniu combo znajduje się również system OnStar. Jedną z jego funkcji jest pomoc w znalezieniu adresu, co zwłaszcza w przypadku operujących w miastach aut dostawczych może być bardzo przydatne. Można też zamówić aktywne zagłówki, patent zastosowany po raz pierwszy w limuzynach Saaba, a teraz schodzący do coraz niższych klas aut.

Combo został zbudowany w oparciu o Opla Corsę, przejął więc z niego większość elementów podwozia i silniki. Żeby jednak auto mogło sprostać większym obciążeniom (do 810 kg) otrzymało nową pół-niezależną tylną oś.

W gamie silników jest benzynowa jednostka 1,6 oraz dwa turbodiesle.

Samochód będzie produkowany w Portugalii. Do salonów naszych dealerów ma trafić wkrótce po premierze w Niemczech.

Dane techniczne

Wersja 1,6 1,7 DI 1,7 DTI
Silnik benzyna t-diesel t-diesel
Moc (KM) 87 65 75
Maks. moment obr. (Nm) 138 130 165
średnie spalanie (l/100 km) 7,8 5,8 5,8

Sprzedaż
Od 1994 roku sprzedaż samochodów dostawczych podwoiła się. W 1994 roku sprzedano w Europie 318 tys. takich aut, a w 2000 już 639 tysięcy. Wzrost funkcjonalności tych aut i dostosowanie ich do spełniania także roli samochodów rodzinnych i turystycznych, spowodował, że stały się atrakcyjniejsze nie tylko dla przedsiębiorstw, ale i dla ludzi potrzebujących sporej przestrzeni bagażowej - młodych rodzin i osób zainteresowanych wypoczynkiem poza miastem.
Od 1993 roku Opel sprzedał 270 tys. combo.

Zdjęcie: Opel

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • miron

    bardzo funkcjonalny wozik dla wlasciciela malej firmy, malo pali, niskie koszty eksploatacji, co do dynamiki to mogla by byc lepsza ale kazdy zaladowany samochod traci na dynamice

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Combo zdjęcia

Opel Combo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł