Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Opel Corsa 2011: debiut w ten weekend

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Opel Corsa 2011: debiut w ten weekend Już w ten weekend, podczas dni otwartych w salonach GM (25-27 marca br.), poznamy nowego Opla Corsę. Tym razem GM funduje Corsę przyprawioną w ostrym, sportowym stylu.

Trwa zmiana wizerunku Corsy. Po całkowitej modernizacji wnętrza w roku 2010, model 2011 będzie miał zmodyfikowaną maskę, która nada mu bardziej sportowy i ekspresyjny wygląd. Opel Corsa jest obecnie dostępny z nowym, multimedialnym systemem audio-informacyjnym o nazwie „Touch & Connect” (Dotknij i Połącz), który oferuje pięciocalowy kolorowy ekran dotykowy, zestaw nawigacyjny z mapami 28 krajów Europy, technologię Bluetooth, złącze do odtwarzaczy iPod i złącza USB.

Choć w roku 2010 wszystkie silniki zmodyfikowano tak, aby zapewnić większą moc, a przy tym niższy poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, nowy silnik ecoFLEX 1.3 CDTI o mocy 95 KM z technologią Start/Stop dodatkowo zwiększa ekonomikę użytkowania Corsy. Wersja trzydrzwiowa auta zużywa zaledwie 3,5 litra oleju napędowego na 100 km. Technologia Start/Stop przyczynia się szczególnie do obniżenia zużycia paliwa w cyklu miejskim – do poziomu 4,2 l/100 km w porównaniu do 4,6 l/100 km w poprzedniej Corsie 1.3 CDTI ecoFLEX.

Nowe modele Opla Corsa dostępne są w wersjach o mocy od 65 KM do 192 KM. – Gama jednostek napędowych została w roku 2010 odświeżona i uzupełniona o liczne nowe silniki spełniające wymogi normy Euro 5. Aby pomóc kierowcom obniżyć poziom zużycia paliwa, nawet podczas jazdy pojazdem z potężnym silnikiem, na głównym wyświetlaczu na desce rozdzielczej zamontowano świetlny wskaźnik zmiany biegu na wyższy – mówi Przemysław Byszewski, rzecznik prasowy GM Poland.

Zmodyfikowany silnik 1.6 l turbo 192 KM OPC również wzbogaca rodzinę modeli Corsy. Co więcej, maskę Corsy OPC przeprojektowano tak, aby przypominała tę w pozostałych modelach, głównie dzięki nowym reflektorom i nowemu grillowi.

Wśród silników wysokoprężnych znajdują się różne wersje jednostek 1.3 i 1.7 CDTI o mocy od 75 KM do 130 KM zużywające niewielkie ilości oleju napędowego – od 3,5l do 4,6l paliwa na 100 km.
Corsę zaprojektowano i stworzono w Rüsselsheim w Niemczech, a produkowana jest ona w Saragossie w Hiszpanii i w Eisenach w Niemczech.

Ceny 5-drzwiowej Corsy zaczynają się od 41 tys. zł, a kończą się na 67,8 tys. zł. Wersja trzydrzwiowa to wydatek w przedziale od 39,7 tys. zł do 87,2 tys. zł (za 192-konną wersję OPC).

Paweł Puzio

Opel Corsa 2011: debiut w ten weekend
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Opel Corsa 2011: debiut w ten weekend

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości