Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Opel Grandland X. Nowy crossover w klasie kompaktowej

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Opel Nowy Opel Grandland X jest nieco większym bratem modelu Opel Crossland X. Obydwa zupełnie nowe crossovery zostaną wprowadzone na rynek w 2017 roku.

Grandland X powiększa szeroką gamę modeli Opla w szczególnie popularnej klasie kompaktowej, dołączając do Astry — Samochodu Roku 2016 — oraz wprowadzonej niedawno siedmiomiejscowej Zafiry.

Grandland X jest częścią ofensywy modelowej Opla, w ramach której w latach 2016–2020 firma wprowadzi na rynek 29 nowych modeli. Nowe auto wejdzie na dynamicznie rozwijający się rynek: w ciągu 10 lat udział samochodów sportowo-użytkowych i crossoverów wśród nowych pojazdów sprzedawanych w Europie zwiększy się z 7 (w 2007 r.) do 20 procent (w 2017 r.). Opel Crossland X i Opel Grandland X mają przyczynić się do dalszej popularyzacji tego segmentu.

Redakcja poleca:

Przegląd auta przed zimą. Co możemy zrobić sami?
Akcyza na samochód. Kolejny projekt zmian
Ksenony czy halogeny?

Opel Crossland X jako przedstawiciel segmentu B pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2017 roku. Jest to segment, w którym kompaktowy samochód sportowo-użytkowy Opel Mokka X znalazł już ponad 600 000 nabywców. Opel Grandland X, który zadebiutuje na rynku jesienią 2017 roku, plasuje się o segment wyżej od swoich mniejszych krewniaków — w Europie, gdzie co piąty nowo sprzedawany samochód należy do klasy kompaktowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Elefant (gość)

    Goodbye Merivo, Goodbye Zafiro,

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości