Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38853 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Opel GT Concept. Tak prezentuje się wnętrze

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Opel GT Concept to propozycja tego, jak w przyszłości mógłby wyglądać popularny samochód sportowy. Koncepcyjne coupé będzie miało swoją światową premierę na najbliższym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (3–13 marca) / Fot. Opel Opel GT Concept to propozycja tego, jak w przyszłości mógłby wyglądać popularny samochód sportowy. Koncepcyjne coupe będzie miało swoją światową premierę na najbliższym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (3–13 marca). Wcześniej poznaliśmy jak wygląda jego nadwozia, teraz zaprezentowano wnętrze.

Opel GT Concept to propozycja tego, jak w przyszłości mógłby wyglądać popularny samochód sportowy. Koncepcyjne coupé będzie miało swoją światową premierę na najbliższym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (3–13 marca) / Fot. Opel Wnętrze jest równie minimalistyczne jak nadwozie. Deska rozdzielcza GT Concept, wykonana z matowego aluminium, wizualnie nawiązuje do lekkiej konstrukcji pojazdu (samochód waży mniej niż 1000 kg) i wydaje się unosić w powietrzu przed osobami siedzącymi w fotelach. W rzeczywistości jest ona elementem konstrukcyjnym łączącym słupki A.

Okrągłe monitory są wbudowane w umieszczone po obu stronach deski rozdzielczej aluminiowe oprawy stylizowane na dysze silników odrzutowych z polerowanym emblematem GT. Monitory wyświetlają obraz z otoczenia pojazdu i zastępują boczne lusterka. Uwagę zwracają czerwone zwijacze pasów bezpieczeństwa, a ich wzornictwo nawiązuje do stylu czerwonych przednich opon. Kierownica i wzór jej ramion to ukłon w stronę legendarnego Opla GT z lat 60. i 70.

Zobacz także: Stevio. Pierwszy SUV Alfy Romeo

Opel GT Concept to propozycja tego, jak w przyszłości mógłby wyglądać popularny samochód sportowy. Koncepcyjne coupé będzie miało swoją światową premierę na najbliższym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (3–13 marca) / Fot. Opel Nigdzie nie widać przycisków. Sportowy samochód reaguje na polecenia głosowe i sterowanie przez centralny panel dotykowy. Eksperci określają taką koncepcję jako interfejs człowiek-maszyna (Human Machine Interface — HMI). Zatem to samochód dostosowuje się do kierowcy, a nie odwrotnie. Dwa klasycznie wyglądające okrągłe zegary to w rzeczywistości ekrany projekcyjne, które mogą być podświetlone w różnych kolorach i trójwymiarowo prezentować różne informacje. Jest to rozwinięcie systemu zastosowanego już w Oplu Monza Concept w 2013 roku. Na lewym monitorze zawsze podawane są obroty silnika i prędkość, natomiast zestaw informacji wyświetlanych na prawym monitorze można indywidualnie skonfigurować.

Na przykład w trakcie podróży służbowej, kiedy kierowca powinien mieć stałe połączenie z biurem lub klientem, prawy ekran podaje wskazówki nawigacji w postaci intuicyjnej grafiki pozbawionej liczb. Kiedy kierowca bardzo się spieszy, ekran może wyświetlać informacje o zużyciu paliwa. Kiedy zbliża się koniec dnia pracy i poprawia się nastrój kierowcy, który chciałby zrelaksować się szybką jazdą krętymi drogami, charakterystyka pedału przyspieszenia, przekładni i silnika jest optymalizowana, a na prawym ekranie pojawiają się informacje o przeciążeniu i przyspieszeniu wzdłużnym.

Opel GT Concept to propozycja tego, jak w przyszłości mógłby wyglądać popularny samochód sportowy. Koncepcyjne coupé będzie miało swoją światową premierę na najbliższym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (3–13 marca) / Fot. Opel

Opel GT Concept to propozycja tego, jak w przyszłości mógłby wyglądać popularny samochód sportowy. Koncepcyjne coupé będzie miało swoją światową premierę na najbliższym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (3–13 marca) / Fot. Opel

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel GT dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł