Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36700 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel. Ile aut sprzedano w 2015 roku?

Data publikacji: Autor: (ip)

Opel (wraz z marką Vauxhall w Wielkiej Brytanii) osiągnął najlepsze wyniki sprzedaży od 4 lat, mimo strategicznego wycofania się z rynku rosyjskiego / Fot. Opel Opel (wraz z marką Vauxhall w Wielkiej Brytanii) osiągnął najlepsze wyniki sprzedaży od 4 lat, mimo strategicznego wycofania się z rynku rosyjskiego. Ile aut dostarczono klientom?

Opel (wraz z marką Vauxhall w Wielkiej Brytanii) osiągnął najlepsze wyniki sprzedaży od 4 lat, mimo strategicznego wycofania się z rynku rosyjskiego / Fot. Opel Według wstępnych danych w 2015 roku firma dostarczyła klientom ponad 1,1 miliona pojazdów, czyli o ponad 35 000 egzemplarzy więcej niż w 2014 roku. Wzrost wyniósł zatem 3,3 proc. i był nieco wyższy od analogicznego wskaźnika dla całego rynku europejskiego. Udział Opla w europejskim rynku pojazdów wzrósł już trzeci rok z rzędu, do około 5,8 proc. Marka odnotowała także najlepsze wyniki sprzedaży i najwyższy udział w rynku od 2011 roku.

„2015 był najlepszym rokiem dla firmy Opel od 2011 roku dzięki naszej ofensywie produktowej. Sprzedaliśmy więcej pojazdów i zwiększyliśmy udział w rynku. Sądzimy, że w 2016 roku uda nam się kontynuować te sukcesy” — powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej Grupy Opel. „Powodów do takiego optymizmu dostarcza nam między innymi nowy Opel Astra. Mimo że na większości europejskich rynków model ten pojawił się u dealerów dopiero w listopadzie, klienci złożyli na niego już ponad 80 000 zamówień. Wiele spodziewamy się także po wersji Sports Tourer, której produkcja rozpocznie się wiosną 2016 roku”.

Zobacz także: Jakie nowe samochody wybierali Polacy w 2015 roku?

W ubiegłym roku producent z Rüsselsheim odnotował wzrost wielkości sprzedaży na 20 rynkach, w tym w Niemczech, Wielkiej Brytanii (pod marką Vauxhall), we Francji, we Włoszech i w Hiszpanii. Firma zwiększyła udziały w 10 rynkach europejskich. W Polsce Opel sprzedał ponad 30 000 aut. Jest to najlepszy wynik od 11 lat, czyli od 2004 roku. Marka zwiększyła zarówno ilość sprzedanych samochodów, jak i udział w polskim rynku.

Wśród modeli osobowych najlepsze wyniki, w porównaniu z poprzednim rokiem, osiągnęła Mokka — liczba sprzedanych egzemplarzy wzrosła o 16 proc. W przypadku Corsy wzrost liczby rejestracji wyniósł 6 proc.

Na uwagę zasługuje także fakt, że w 2015 roku Opel i Vauxhall sprzedały łącznie ponad 100 000 pojazdów użytkowych, co stanowi wzrost o 24 proc. w porównaniu z 2014 rokiem, przy 9‑procentowej dynamice wzrostu całego rynku. Obydwie marki osiągnęły także najlepsze wyniki pod względem sprzedaży i udziału w tym segmencie rynku od 2008 roku. Zwiększenie liczby sprzedawanych pojazdów odnotowano w przypadku wszystkich trzech linii modelowych lekkich użytkowych Opli: sprzedaż Vivaro wzrosła o 38 proc., Movano — o 27 proc., a Combo — o 12 proc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł