Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Opel Insignia. Jakie zmiany na 2020 rok?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Opel Na początku 2020 roku Opel zaprezentuje model Insignia po zmianach stylistycznych oraz z nowym wyposażeniem. Auto otrzyma m.in. adaptacyjne reflektory pikselowe IntelliLux LED.

Nowa edycja flagowego modelu niemieckiej marki zadebiutuje na Salonie Motoryzacyjnym w Brukseli (10–19 stycznia 2020 r.). Flagowy model Opla w odświeżonym wydaniu prezentuje się na drodze jeszcze dostojniej. Duża w tym zasługa ekstremalnie wąskich przednich świateł z pionierską technologią LED. Każdy z dwóch nowych adaptacyjnych reflektorów pikselowych IntelliLux LED® składa się z 84 diodowych segmentów.

Opel wyjaśnia, że reflektory reagują szybciej, z jeszcze większą precyzją, zapewniając optymalną widoczność dla kierowcy Insignii bez oślepiania kierowców pojazdów poprzedzających lub nadjeżdżających z przeciwka. Producent podkreśla, że nowa generacja reflektorów pikselowych IntelliLux LED® sprawia, że flagowy Opel jest unikatowym modelem w tym segmencie rynku.

Insignia w nowej odsłonie jest nasycona zaawansowaną technologią. Limuzyna Grand Sport oraz kombi Sports Tourer po raz pierwszy zostały wyposażone w cyfrową kamerę cofania. Zwiększa ona bezpieczeństwo, zwłaszcza w połączeniu z radarowymi czujnikami wykrywającymi ruch poprzeczny za samochodem i pojazdy zbliżające się do niego z boku.

Zobacz także: Ile trzeba czekać na nowy samochód?

Wśród licznych sprawdzonych rozwiązań wspomagających kierowcę jest też alarm przedkolizyjny z systemem automatycznego hamowania awaryjnego i funkcją wykrywania pieszych oraz wyświetlacz projekcyjny (head‑up). Systemy multimedialne z kolorowymi ekranami dotykowymi zapewniają kierowcy i pasażerom Insignii sprawną łączność. Na liście opcji znalazł się system e‑Call oraz bezprzewodowa ładowarka indukcyjna do smartfonów w środkowej konsoli.

Nowy Opel Insignia będzie jeszcze oszczędniejszy dzięki lekkiej konstrukcji oraz zupełnie nowej gamie silników benzynowych i wysokoprężnych. Pierwsza generacja modelu wprowadzona w 2009 roku została wybrana „Europejskim Samochodem Roku”. W ciągu ostatnich blisko 10 lat fabrykę w macierzystym dla Opla Rüsselsheim opuściło prawie 1,2 miliona egzemplarzy Insignii obu generacji.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości