Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39057 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel. Jakie modele wybierają Polacy?

Data publikacji: Autor: (ip)

Niekwestionowanym przebojem Opla w 2015 roku na rynku klientów indywidualnych była miejska Corsa, która znalazła aż 4 430 nabywców / Fot. Opel W ciągu 2015 roku sprzedanych zostało w Polsce aż 31 894 nowych Opli, co oznacza ponad 13% wzrostu, czyli aż 3 693 sztuki w porównaniu do 2014 roku (28 201 samochodów). Na polskim rynku to najlepszy wynik marki od 11 lat. Jakie konkretnie Ople wybierali polscy klienci? Które modele i silniki cieszyły się największym wzięciem? Jakie kolory dominowały w garażach nowych właścicieli Opli w Polsce?

Niekwestionowanym przebojem Opla w 2015 roku na rynku klientów indywidualnych była miejska Corsa, która znalazła aż 4 430 nabywców / Fot. Opel Aby odpowiedzieć na te pytania, przejrzeliśmy całą gamę modelową samochodów osobowych Opla sprzedanych w 2015 roku, od ADAMa do rodzinnej Zafiry. Oto jak prezentują się ulubione Ople klientów nad Wisłą. 

Niekwestionowanym przebojem Opla w 2015 roku na rynku klientów indywidualnych była miejska Corsa, która znalazła aż 4 430 nabywców. Na polskie drogi w ubiegłym roku wyjechało najwięcej Cors z 75-konnym silnikiem o pojemności 1.4 litra. Klienci indywidualni najczęściej wybierali to auto w kolorze złoto-beżowym Pepperdust. Ten robiący furorę kolor to intrygujący beżowy lakier mieniący się w słońcu złotą barwą. 

Kolejne miejsce na liście najpopularniejszych modeli w gamie Opla zajmuje kompaktowa Astra, której w minionym roku sprzedano 3 879 egzemplarzy. Był to również najchętniej wybierany przez klientów indywidualnych samochód w swoim segmencie. Największym powodzeniem cieszyła się wersja 5-drzwiowa z silnikiem o mocy 140 KM i pojemności 1.4 litra. Klienci najczęściej decydowali się na auta w kolorze brązowy Dark Mahogany. To elegancki perłowy lakier o ciemnym, zbliżonym do czerni, odcieniu brązu. W listopadzie, wraz z debiutem rynkowym produkowanej w Gliwicach nowej Astry, ranking popularności zdominował kolor o odcieniu czerwonym – Power Red. Klienci indywidualni najchętniej wybierali ten kompaktowy model z dynamicznym turbodoładowanym silnikiem 1.4 litra, o mocy 125 KM.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Niekwestionowanym przebojem Opla w 2015 roku na rynku klientów indywidualnych była miejska Corsa, która znalazła aż 4 430 nabywców / Fot. Opel „Nowa Astra w kolorze Power Red prezentuje się elegancko, a jednocześnie świeżo i dynamicznie. Nie dziwi mnie więc popularność wśród polskich klientów tego modelu w takim zestawieniu kolorystycznym. Doskonale to rozumiem, sam również taką wybrałem i jeżdżę nią na co dzień.” – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. „Jeśli chodzi o Mokkę, to popularność idealnie pasującego również nazwą, brązowego koloru Deep Espresso, chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. – dodaje z uśmiechem Mieczkowski.

Mokka zajęła trzecie miejsce na podium z wynikiem sprzedaży do klientów indywidualnych na poziomie 2 820 sztuk. Ten kompaktowy SUV jest również liderem swojego segmentu wśród klientów indywidualnych. Największą popularnością cieszył się turbodoładowany silnik o pojemności 1.4 litra i mocy 140 KM. 

Wśród klientów indywidualnych największym w swoim segmencie powodzeniem cieszył się również minivan Meriva, którego sprzedaż w 2015 roku wyniosła 1 439 sztuk. Polscy klienci upodobali sobie Merivę z silnikiem 1.4 o mocy 120 KM, faworytem wśród kolorów okazał się znów złoto-beżowy Pepperdust.

Niekwestionowanym przebojem Opla w 2015 roku na rynku klientów indywidualnych była miejska Corsa, która znalazła aż 4 430 nabywców / Fot. Opel

Niekwestionowanym przebojem Opla w 2015 roku na rynku klientów indywidualnych była miejska Corsa, która znalazła aż 4 430 nabywców / Fot. Opel

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Corsa zdjęcia

Opel Corsa dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Corsa opinie

Oceń swoje auto

Opel Corsa Cena