Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel. Marka podsumowuje sprzedaż aut w lutym 2016

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Opel Po udanym styczniu firma Opel w lutym kontynuowała wzrost w całej Europie. Według wstępnych danych zarejestrowanych zostało około 80 300 nowych pojazdów tej marki. Stanowi to wzrost o 15 procent, czyli mniej więcej o 10 500 egzemplarzy, w porównaniu do lutego 2015. Udział Opla w rynku zwiększył się o około 0,3 punktu procentowego — do 5,6 procent. Firma zanotowała zatem najlepsze wyniki sprzedaży w lutym i największy udział w rynku w tym miesiącu od 5 lat.

Fot. Opel Łączny wynik Opla za pierwsze 2 miesiące 2016 roku również jest pozytywny. Sprzedaż zwiększyła się o około 18 000 egzemplarzy, czyli prawie o 13 procent. Marka osiągnęła zatem ponad dwukrotnie większe tempo wzrostu niż cały rynek. W tym okresie producentowi z Rüsselsheim udało się zwiększyć udział w rynku o ponad 0,3 punktu procentowego — do około 5,7 procent. Firma odnotowała najwyższą sprzedaż i największy udział w rynku za pierwsze 2 miesiące roku od 2011.

„Dzięki świeżej i atrakcyjnej gamie modeli odnotowaliśmy wzrost na 17 rynkach. Podstawą naszego sukcesu jest nowa Astra. Astra Sports Tourer, która będzie dostępna u dealerów od kwietnia, oraz nowa Mokka X zapewnią nam dalsze sukcesy po udanym początku roku” — powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel.

Redakcja poleca:
- Czy praktyczny samochód musi być drogi?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?
- Nowy, kompaktowy sedan z klimatyzacją. Za 42 600 zł!

Bardzo dobre wyniki w lutym firma Opel zawdzięcza głównie popytowi na nową Astrę. Model, którego obecna generacja jest oferowana na większości europejskich rynków dopiero od listopada, w lutym znalazł ponad 18 000 nabywców. To wzrost o około jedną trzecią. W całej Europie firma Opel otrzymała już ponad 130 000 zamówień na europejski „Samochód Roku 2016”. Do jej sukcesów przyczyniła się również Corsa, której sprzedaż w lutym wzrosła mniej więcej o 12 procent — do 20 400 egzemplarzy.

Liczba nowych rejestracji samochodów marki Opel w Europie wzrosła w lutym w 17 krajach, w tym na największych zachodnioeuropejskich rynkach: w Niemczech (+ 27%), we Włoszech (+ 24%), we Francji (+ 23%) i w Hiszpanii (+ 23%). Ponadto marka ze znakiem „blitz” zwiększyła swój udział w 16 europejskich rynkach.

Na polskim rynku sprzedaż Opla w lutym wzrosła o ponad 15%. Liderem sprzedaży marki w pierwszych dwóch miesiącach roku jest również Opel Astra, który notuje rekordowe wzrosty. Od początku roku sprzedaż tego modelu na polskim rynku wzrosła aż o 46%.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel opinie

Oceń swoje auto

Opel Cena