Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel Meriva z silnikami nowej generacji

Data publikacji: Autor: (ip)

Opel Meriva, Fot: Opel Od premiery rynkowej w 2003 r. Opel Meriva pozostaje gwiazdą segmentu małych minivanów. Druga generacja, obecna na rynku od 2010 r., podniosła poprzeczkę jeszcze wyżej wraz z wprowadzeniem takich innowacyjnych rozwiązań, jak drzwi boczne FlexDoors z zawiasami przy tylnym słupku, funkcjonalny układ foteli, zapewniających pozycję sprzyjającą wypoczynkowi zarówno z przodu, jak i z tyłu, czy liczne i pomysłowe schowki. Teraz Opel prezentuje Merivę – jeszcze bardziej funkcjonalną niż dotychczasowy model. Światowa premiera samochodu będzie miała miejsce podczas salonu motoryzacyjnego w Brukseli w połowie stycznia .

Najnowsza edycja Opla Merivy jest kontynuacją wcześniejszej koncepcji, uzupełnionej o elementy zwiększające jej atrakcyjność. Opel Meriva, Fot: OpelSamochód otrzymał nowy przód nawiązujący do stylu nowego Opla Insignii, zaprezentowanego niedawno na targach IAA – z eleganckim, bogato chromowanym grillem i dynamiczną stylistyką przednich świateł. Diody w światłach do jazdy dziennej i w tylnych lampach nadają pojazdowi wyrazisty wizerunek kojarzący się z nowoczesną technologią. Cienka chromowana listwa podkreśla charakterystyczną falistą linię dolnej krawędzi szyb bocznych, doskonaląc estetykę Merivy i upodabniając jej styl do modeli ADAM, Cascada i Insignia.

Pod maskę nowej Marivy trafił silnik wysokoprężny Opla nowej generacji, który zadebiutował w Zafirze Tourer. Jednostka 1.6 CDTI, charakteryzująca się bardzo wysoką kulturą pracy, jest wyjątkowo cicha. Początkowo będzie dostępna w odmianie rozwijającej moc 100 kW/136 KM i maksymalny moment obrotowy 320 Nm. Meriva z tym silnikiem zużywa zaledwie 4,4 litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 116 gramów CO2 na kilometr – czyli o 10% mniej od poprzednika z silnikiem 1.7 96 kW/130 KM – mając przy tym znacznie lepsze osiągi, w tym przyspieszenie. W 2014 r. do oferty dołączą także inne silniki wysokoprężne 1.6, o jeszcze lepszych parametrach pod względem zużycia paliwa i emisji CO2.

Opel Meriva, Fot: OpelZarówno diesel 1.6, jak i wszystkie jednostki benzynowe montowane w nowej Merivie, w tym silnik przystosowany do spalania skroplonego gazu, już teraz spełniają przyszłe surowe normy emisji spalin Euro 6. Silniki benzynowe 1.4 (88 kW/120 KM i 103 kW/140 KM) będą teraz oferowane także w połączeniu ze zmodyfikowaną sześciobiegową przekładnią o obniżonym tarciu. Podobnie jak pięcio- i sześciobiegowe przekładnie manualne, została ona istotnie unowocześniona pod kątem poprawy precyzji i płynności zmiany przełożeń oraz zmniejszenia siły potrzebnej do obsługi sterującej nią dźwigni.

W nowej Merivie zastosowano również nowoczesny system multimedialny IntelliLink z przyjazną dla użytkownika nawigacją oraz funkcją sterowania głosem. Duży siedmiocalowy kolorowy monitor zapewnia doskonałą czytelność i łatwość obsługi. Służy on także do wyświetlania obrazu z kamery cofania. Moduł Bluetooth umożliwia nawiązywanie połączeń telefonicznych i strumieniową transmisję dźwięku. Systemowi Navi 950 IntelliLink standardowo towarzyszy mapa całej Europy, z kompleksowymi informacjami, którą można łatwo aktualizować przez port USB.

„10 lat temu pierwszy Opel Meriva nie miał rywali na rynku. Dziś w tym segmencie dostępnych jest 20 modeli, ale Meriva pozostaje niedoścignionym wzorem ergonomii i funkcjonalności. Co więcej, w nowej Merivie wprowadzono istotne Opel Meriva, Fot: Opeludoskonalenia. To nie tylko unowocześniona stylistyka, ale także ekologiczny i mocny silnik Diesla nowej generacji, zmodernizowane skrzynie biegów oraz nowy system multimedialny IntelliLink. Chcemy, aby nowa Meriva, jako część naszej ofensywy produktowej, zapewniła nam miejsce na szczycie kategorii pojazdów, którą stworzyliśmy 10 lat temu” – powiedział prezes firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann.

Meriva, uhonorowana takimi nagrodami, jak Złota Kierownica czy Plus X, została opisana w wynikach niemieckiej edycji ankiety satysfakcji klientów J.D. Power, w 2013 r., jako „pojazd zapewniający najwyższy poziom zadowolenia klienta w segmencie kompaktowych minivanów”. Podsumowując: kierowcy jeżdżący Merivą należą do najbardziej zadowolonych respondentów – to najlepszy dowód na to, jak wysoko oceniane są komfort jazdy, technologia i jakość małego minivana marki Opel.

Ceny nowej Merivy zostaną ogłoszone w listopadzie z chwilą rozpoczęcia przyjmowania zamówień, zaś pierwsze egzemplarze zostaną wydane klientom w pod koniec stycznia

Opel Meriva, Fot: Opel

Opel Meriva, Fot: Opel

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Meriva zdjęcia

Opel Meriva dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Meriva opinie

Oceń swoje auto

Opel Meriva Cena