Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38119 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel Mokka. 500 000 zamówień

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Opel Opel Mokka bije kolejne rekordy, przekraczając próg 500 000 zamówień złożonych na to auto. Właściciele tego modelu są stale połączeni z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar, oferującym szeroki zakres usług dostępnych po naciśnięciu przycisku.

Fot. Opel „Klienci pokochali rozwiązania zaproponowane w naszym popularnym SUV-ie, dlatego regularnie zajmuje on czołową pozycję pod względem liczby rejestracji w swojej klasie. W dłuższej perspektywie czasowej Mokka nie znika z pierwszej trójki najczęściej rejestrowanych SUV-ów” - powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel.

W 2015 roku Opel Mokka odnotował wzrost sprzedaży w Europie o 16% W Polsce ten kompaktowy SUV również cieszy się dużą popularnością, w 2015 roku jego sprzedaż wzrosła o 63%, do poziomu 4 315 sztuk.

Zobacz także: Młodzi kierowcy przeceniają swoje umiejętności

Wysokoprężne silniki Mokki, w połączeniu z sześciobiegową przekładnią manualną, dostępne opcjonalnie w odmianach o mocy 81 kW/110 KM lub 100 kW/136 KM, zużywają 4,3 - 4,1 litra paliwa na 100 kilometrów, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 114–106 gramów na kilometr w cyklu mieszanym. „Większy” diesel może także zostać podłączony do adaptacyjnego napędu na wszystkie koła (zużycie paliwa i emisja CO2 w cyklu mieszanym: 4,7–4,5 l/100 km; 124–119 g/km). System napędu na cztery koła automatycznie rozpoznaje, gdzie potrzebna jest największa przyczepność i odpowiednio rozdziela moc napędową, zwiększając bezpieczeństwo jazdy szczególnie na mokrej i śliskiej nawierzchni.

Fot. Opel Mokka, podobnie jak inne modele Opla, może być wyposażona w system Opel OnStar. Ten osobisty opiekun kierowcy oferuje szeroką gamę usług, począwszy od systemu automatycznego reagowania na zderzenie oraz pomocy drogowej, a skończywszy na zdalnej diagnostyce pojazdu za pośrednictwem aplikacji na smartfona myOpel. Spełnia on także funkcję wydajnego punktu dostępowego Wi‑Fi, zapewniającego łączność z Internetem w standardzie 4G/LTE nawet dla siedmiu urządzeń jednocześnie.

Fot. Opel

Fot. Opel

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Mokka zdjęcia

Opel Mokka dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Mokka Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł