Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38596 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel Mokka. Tak ma wyglądać nowość z Niemiec

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Opel Odliczanie rozpoczęte: Opel przedstawia dalsze szczegóły dotyczące kolejnej generacji Mokki. Czego dowiedzieliśmy się dotychczas o nowości?

Fot. Opel „Jestem odpowiedzialny za firmę Opel od trzech lat. W tym czasie włożyliśmy wiele pracy i jeszcze więcej pasji w rozwój nowej Mokki. Wraz z kolejną generacją Mokki praktycznie na nowo tworzymy markę Opel. Nie mogę się już doczekać, aż zobaczę nasz najnowszy model na ulicach” – mówi z entuzjazmem Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opla.

Legendarny Opel Manta pierwszej generacji był inspiracją dla pierwotnej koncepcji tego motywu: dla nowej Mokki projektanci dosłownie na nowo odkryli grill Manty z dwoma modułami reflektorów na czarnej powierzchni, obramowanymi cienką chromowaną listwą.

Przednia osłona nowej Mokki rozciąga się płynnie w poprzek przodu pojazdu pod maską, wizualnie powiększając jej szerokość, i porządkuje pas przedni z mniejszą ilością elementów. W centrum dominuje legendarne logo Opla z błyskawicą. Auto zostanie wyposażone w lampy LED, a także najnowszej generacji reflektory matrycowe IntelliLux LED® – to prawdziwa innowacja w tym segmencie rynku. Opel Vizor stanie się znakiem rozpoznawczym wszystkich modeli Opla w rozpoczętej dekadzie, z założeniem dalszego łączenia najlepszych technologii.

Mokka kolejnej generacji po raz pierwszy zaprezentuje nowy wzór przedniego i tylnego widoku przyszłych modeli Opla. W stylistyce kompasu dwie osie przecinają się z błyskawicą Opla w środku, dzięki czemu logo marki staje się coraz bardziej centralnym elementem. Ostrzejsze i wyraźniejsze przetłoczenia przedniej maski, typowe dla najnowszych pojazdów marki Opel, przechodzą poniżej logo błyskawicy i wyznaczają oś pionową. Charakterystyczne światła do jazdy dziennej LED w kształcie skrzydła, którą zachowają również wszystkie przyszłe modele Opla, symbolizuje oś poziomą

Redakcja poleca: Najpopularniejsze używane auta za 10-20 tys. zł

Nowa generacja rezygnuje z dodatku X w nazwie. Co ważne pojazd będzie w pełni elektryczny, od samego początku sprzedaży. Nowa Mokka będzie również dostępna z silnikami spalinowymi.

Produkcja rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Pierwsze samochody produkcyjne będą elektryczne i mają trafić do klientów na początku 2021 roku.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Naawet (gość)

    Opelek ostatnio czyni postępy i auta z drugiej ręki ceny ma jak cię mogę

  • borecki (gość)

    Bardziej podchodzą mi nieregularne kształty c-hr w dodatku fajnie bo teraz dostała jednostkę 2.0 184KM co zapewni dynamikę

  • Animalka (gość)

    A ja tam wolę swego pupilka

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Mokka zdjęcia

Opel Mokka dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Mokka Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł