Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38867 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel. Najlepszy wynik od 11 lat

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Opel Opel zakończył 2015 rok bardzo dobrym wynikiem sprzedaży na polskim rynku. Łącznie do polskich klientów trafiły 31 894* samochody osobowe i dostawcze do 3,5t. Oznacza to 13,1% wzrostu (3 693 sztuki) w porównaniu do 2014 roku (łączna sprzedaż: 28 201 samochodów).

Fot. Opel Wynik ten pozwolił zwiększyć udział w rynku samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t o 0,26 punktu procentowego do 7,81%. 

„Miniony rok dostarczył nam wiele powodów do radości, przekroczyliśmy liczbę 30 000 sprzedanych aut. Jest to najlepszy wynik marki w Polsce od 11 lat, czyli od 2004 roku. Zwiększyliśmy zarówno ilość sprzedanych samochodów, jak i udział marki Opel w rynku” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Zobacz także: Mandaty. Będzie więcej ukaranych kierowców

Najpopularniejszym modelem Opla w Polsce oraz głównym filarem sukcesu marki w 2015 roku była Astra, która znalazła aż 10 639 nabywców, czyli o prawie 21% więcej niż rok wcześniej. Nowy model zebrał wiele pochlebnych recenzji oraz branżowych nagród. Astra jest również jednym z 7 finalistów w walce o tytuł Car of The Year 2016. W całej Europie zebrano już ponad 65 000 zamówień na ten najbardziej udany model Opla, mimo że na większości europejskich rynków pojawił się on dopiero w listopadzie.

„Cieszy nas tak dobre przyjęcie nowej generacji Astry, szczególnie że model ten produkowany jest w Polsce. Przed nami kolejny ekscytujący rok i kolejne premiery. Już wiosną do polskich salonów trafi wersja kombi, czyli Nowa Astra Sports Tourer” – dodaje Mieczkowski.

* Dane wg PZPM na podstawie CEP

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł