Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37176 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel. Pierwszy taki wynik od pięciu lat

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Opel W pierwszym kwartale firma Opel sprzedała w Europie około 303 000 pojazdów, co oznacza wzrost o prawie 24 000, czyli 8 procent, w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku.

Fot. Opel Po raz pierwszy w takim okresie od 5 lat sprzedaż samochodów firmy Opel przekroczyła 300 000 sprzedanych aut. Marka odnotowała wyższe tempo wzrostu w porównaniu ze średnią dla całego rynku europejskiego, która w okresie od stycznia do marca wyniosła tylko 5 procent. Udział Opla w rynku zwiększył się tym samym mniej więcej o 0,2 punktu procentowego — do 6 procent. Firma osiągnęła zatem najlepsze wyniki sprzedaży i największy udział w rynku w pierwszym kwartale od 5 lat.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test włoskiej nowości
- Czy funkcjonalność sedanów jest ograniczona?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?

Trend wzrostowy w wynikach Opla najwyraźniej widać na przykładzie Niemiec, Hiszpanii, Francji i Belgii. W pierwszym trzech miesiącach roku firma Opel zwiększyła sprzedaż na 17 rynkach oraz udział w rynku w 15 krajach. Szczególny sukces odniosła w Hiszpanii, gdzie w pierwszym kwartale była liderem rynku samochodów osobowych. Ponadto Opel osiągnął najszybsze tempo wzrostu wśród pięciu najpopularniejszych marek w Belgii (+11 procent). Jego udział w rynku holenderskim zwiększył się o prawie jedną czwartą — do 7,4 procent. W Polsce Opel zwiększył sprzedaż o ponad 7 procent. Na polskim rynku był to najlepszy pierwszy kwartał marki od 2008 roku.

Ostatnie sukcesy producent z Rüsselsheim zawdzięcza przede wszystkim nowemu Oplowi Astra. Pięciodrzwiową wersję europejskiego „Samochodu Roku 2016” sprzedano w pierwszym kwartale w liczbie 37 000 egzemplarzy — to wzrost o mniej więcej 40 procent w porównaniu z ubiegłorocznymi wynikami modelu poprzedniej generacji. Firma Opel przyjęła już około 150 000 zamówień na nową Astrę z całej Europy, mimo że dealerzy dopiero zaczynają sprzedaż ważnej odmiany kombi, czyli Astry Sports Tourer. W Niemczech — gdzie samochody kombi tradycyjnie cieszą się dużą popularnością — Astra Sports Tourer zadebiutowała u dealerów w sobotę, 9 kwietnia. W Polsce w dniach 22-24 kwietnia w salonach Opla odbędą się Dni Otwarte dedykowane temu modelowi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł