Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37719 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel. Te modele sprzedają się najlepiej

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Opel W lutym sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 076]samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. W porównaniu do lutego ubiegłego roku wzrost wyniósł 9,5% (2 810 sztuk w 2018 roku).

Łącznie w pierwszych dwóch miesiącach tego roku do klientów trafiło 6 709 samochodów marki Opel, czyli o 4,9% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 6 397 sztuk. Marka zwiększyła również udziały w rynku z 6,53% w 2018 roku do 6,69% obecnie.

„Po pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku marka Opel zwiększyła zarówno sprzedaż jak i udziały w rynku. Nasze bestsellery – Astra i Corsa – tradycyjnie utrzymują wysokie pozycje w swoich segmentach. Szczególnie cieszy mnie coraz większa popularność naszych najnowszych modeli – Crosslanda X, Grandlanda X oraz Combo” – powiedział Grzegorz Handzlik, dyrektor marki Opel w Polsce.

Liderem sprzedaży w gamie marki Opel po pierwszych dwóch miesiącach roku jest Astra, której łączna sprzedaż wyniosła   2 419 sztuk. Na drugim miejscu w rankingu modeli uplasowała się Corsa z wynikiem 1 446 egzemplarzy. Trzecie miejsce przypadło modelowi Mokka X – 592 sztuki.

Zobacz także: Tak wygląda nowy SUV Mazdy

Dobry łączny wynik odnotowały modele z Rodziny X, czyli modne SUVy i crossovery marki Opel: Crossland X, Mokka X oraz Grandland X. Ich sprzedaż wzrosła aż o 24% w stosunku do roku poprzedniego.

Jeszcze większym wzrostem może pochwalić się najnowszy model Opla – Combo. Łącznie sprzedaż tego modelu – w wersji osobowej i dostawczej – wzrosła ponad trzykrotnie, ze 110 sztuk w 2018 roku do 353 egzemplarzy w bieżącym roku.

Opel osiągnął bardzo dobre wyniki również w segmencie samochodów dostawczych. Łącznie od początku roku sprzedanych zostało 616 dostawczych Opli, czyli aż o 44,6% więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku (426 sztuk). Wzrósł także udział w rynku marki w tym segmencie z 4,40% w 2018 roku do 5,81% obecnie, czyli aż o 1,41 pp.

W lutym najchętniej wybieranym samochodem dostawczym w gamie Opla był model Movano, który zanotował aż 32% wzrostu w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Kumulatywna sprzedaż Movano po dwóch miesiącach wyniosła 322 sztuki i jest o 38%, czyli 89 sztuk wyższa niż w ubiegłym roku.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł