Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38006 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Opel Tigra Twin Top

Data publikacji: Autor: Zdzisław Podbielski

Fot. Z. Podbielski: Opel Corsa Twin Top dołącza do segmentu pojazdów z nadwoziem coupe-kabriolet. Kabiolet Roku 2004 Opel Tigra Twin Top będzie dostępny w Polsce na początku przyszłego roku. Oto pierwsze wrażenia z jazdy.

Podczas genewskiego salonu samochodowego w marcu tego roku Opel Tigra Twin Top został wybrany “Kabrioletem Roku 2004 r.” Tytuł ten nadało mu 19-osobowe jury złożone z dziennikarzy pochodzących z 11 krajów.

Fot. Z. Podbielski: Opel Corsa Twin Top do³±cza do segmentu pojazdów z nadwoziem coupe-kabriolet.  

Niedawno znacznie liczniejsza grupa dziennikarzy mogła przekonać się, czy ich koledzy dokonali trafnego wyboru. W okolicach Hamburga odbyły się jazdy zapoznawcze oplowskim coupe-kabrioletem.

 

Właściwości ruchowe pojazdu wynikają z jego konstrukcji, dlatego najpierw krótko o budowie Tigry. Nadwozie jest estetyczne, zwarte i opracowane z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa. Oprócz przedniej i tylnej strefy kontrolowanego zgniotu samochód ma boczne elementy chroniące przed zderzeniem, a mocne przednie słupki i pałąk za fotelami ochraniają jadących w razie przewrócenia się kabrioletu.

Fot. Z. Podbielski:
Dwuosobowa Tigra ma sk³adany w baga¿niku blaszany dach.  

Konstruktorzy nie silili się na wygospodarowanie miejsca z tyłu - Tigra jest tylko 2-osobowa. Za to kierowca i pasażer mają dużo miejsca,a za fotelami wygospodarowano przestrzeń 70 dm3 na podręczny bagaż. Podstawowy bagażnik w wersji coupe ma objętość 440 dm3, a po złożeniu dachu w bagażniku, czyli w wersji cabrio – 250 dm3.

Nadwozie bardzo łatwo przekształcić z coupe w kabriolet i odwrotnie. Wystarczy zwolnić dwa zaczepy dachowe i nacisnąć przycisk umieszczony na desce rozdzielczej. Wtedy urządzenie elektro-hydrauliczne w ciągu 18 sekund złoży stalowy dach, chowając go pod pokrywę bagażnika.

Fot. Opel:
Tablica przyrz±dów pochodzi z modelu Corsa.  

Samochód będzie oferowany do wyboru z dwoma 4-cylindowymi silnikami benzynowymi: 1,4 i 1,8 l. Nawet z tym o mniejszej pojemności skokowej daje dużą przyjemność jazdy. Jadący odbierają wrażenie dynamicznej jazdy i pewnego zachowania się pojazdu na drodze. Nic dziwnego, skoro tzw. podwozie pochodzi z usportowionej Corsy GTS.

 

Nowa Tigra na polskim rynku pojawi się w przyszłym roku. Ceny jeszcze nie ustalono, natomiast w Niemczech wersja 1,4 l ma kosztować 16 700 euro, a wersja 1,8 l - 17 900 euro.

 

 

Opel Tigra Twin Top – wybrane dane techniczne

 

 

 

1.4 Ecotec

1.8 Ecotec

Pojemność skokowa (cm3)

1364

1796

Moc maksymalna (KM-obr/min)

90-5600

125-6000

Maks. moment obr. (Nm-obr/min)

125-4000

165-4600

Przyspieszenie 0-100 km/h (s)

12,4

9,4

Prędkość maks. (km/h)

180

204

Średnie zużycie paliwa (dm3/100 km)

6,1

7,7

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Tigra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Tigra Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł