Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38786 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Opel Vectra Caravan

Data publikacji: Autor: (lm)

 Kolejna wersja nadwoziowa popularnej vectry

Koncern z Rüsselsheim wprowadza do swojej oferty nowe kombi - tym razem o dodatkowy kufer wzbogaciła się vectra. Do salonów sprzedaży auto trafi najprawdopodobniej dopiero na przełomie listopada i grudnia.

Tylna klapa vectry caravan może być otwierana
elektrycznie, za naciśnięciem przycisku na pilocie
lub desce rozdzielczej.

Z przodu kombi nie różni się od pozostałych odmian nadwoziowych vectry. Różnice pojawiają się dopiero w tylnej części auta: uwagę zwracają masywne słupki, dzięki którym pojazd sprawia wrażenie solidnego i bezpiecznego. Ładnie prezentują się zachodzące głęboko na błotniki tylne lampy.

Bagażnik vectry kombi, przy standardowo ustawionych tylnych siedzeniach, ma pojemność 530 l, którą można powiększyć poprzez złożenie asymetrycznie dzielonej kanapy do 1.850 l.

Projektując przestrzeń ładunkową samochodu, inżynierowie opla opracowali kilka nowatorskich rozwiązań; np. po obu stronach bagażnika zamontowano specjalne szyny, do których można montować różnego rodzaju siatki, uchwyty i kieszenie. Tym sposobem zawsze możemy dopasować bagażnik samochodu do konkretnej sytuacji - inne rzeczy przewozi się przecież w ciągu tygodnia w mieście, inne zabiera na weekendowy wypad, a jeszcze inne na wakacyjną eskapadę.

Przyczepa - najnowsza vectra kombi może ciągnąć przyczepę o maksymalnej masie nawet 1.800 kg. W wyposażeniu opcjonalnym samochodu znajdzie się hak holowniczy o konstrukcji, umożliwiającej schowanie go pod zderzakiem, gdy jest niepotrzebny.

Do napędu samochodu posłuży bardzo szeroka gama silników. Podczas pierwszych jazd testowych mieliśmy okazję sprawdzić m.in. auto wyposażone w jednostkę benzynową 2.0 T o mocy 175 KM.

Silnik w testowym egzemplarzu współpracujący z ręczną, sześciobiegową skrzynią biegów, zapewnia pojazdowi dobrą dynamikę i pozwala na płynne przyspieszanie w szerokim zakresie obrotów. Wewnątrz jest przy tym cicho.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Vectra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Vectra Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł