Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36364 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel. Wstrzymano produkcję w fabryce w Gliwicach

Data publikacji: Autor: BW

FOT. ARKADIUSZ LAWRYWIANIEC/POLSKA PRESS Pracownicy gliwickiej fabryki mają przymusowe wolne. Do kiedy potrwa przestój w zakładzie i czym jest spowodowany?

Do awarii doszło na wydziale tłoczni w gliwickiej fabryce Opla. Doszło do unieruchomienia jednej z trzech linii pras. Produkcja została całkowicie wstrzymana.

- W związku z awarią praca fabryki została wstrzymana. Pracownicy mają wolne dni od pracy, które będą musieli odpracować po wznowieniu produkcji w zakładzie - mówi Wojciech Osoś, dyrektor ds. PR w Oplu.

Dodaje, że podjęte zostały wszelkie starania mające na celu jak najszybsze wznowienia pracy w gliwickiej fabryce. - Zakładamy, że produkcje zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu - dodaje Wojciech Osoś.

Redakcja poleca:

Przyciski dla pieszych znikną ze skrzyżowań?
To trzeba wiedzieć przy zakupie polisy AC
Używany roadster za rozsądne pieniądze

Zobacz także: Hyundai i30 w naszym teście

Polecamy: Nowe Volvo XC60

Fabryka Opla w Gliwicach działa od 1998 roku. PSA zatrudnia w naszym kraju ok. 4,1 tys. osób. To trzy zakłady, wszystkie znajdują się w naszym regionie: fabryka samochodów osobowych w Gliwicach, zakład produkcji silników i Centrum Usług Wspólnych - oba zlokalizowane w Tychach. Na stronie producenta przeczytamy, że obecnie w Gliwicach na 3 zmianach pracuje około 3 900 pracowników wspieranych przez 270 robotów.

Opel jest już francuski. 1 sierpnia koncern PSA (Peugeot-Citroën) ogłosił, że sfinalizował umowę zakupu 12 fabryk od amerykańskiego General Motors. W grupie przejętych zakładów znalazły się dwa polskie, m.in. gliwicki Opel. Francuski koncern motoryzacyjny PSA przejął Opla i Vauxhalla od General Motors za 1,3 mld euro. Tym samym powstał drugi co do wielkości, po Volkswagenie, producent samochodów w Europie. Grupa PSA poinformowała, że przejęcie pozwoli zaoszczędzić 1,7 mld euro dzięki tzw. synergii w zakupach i w kosztach rozwoju.

1 sierpnia, podczas podpisywania umowy powtórzono wcześniejsze zapewnienia, że wszystkie prawa pracowników do współdecydowania zostaną utrzymane.

Źródło: Dziennik Zachodni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Zostaną ale w chinach zabole tego tu nie będą trzymać. (gość)

    Polaczki czas się szykować na zieloną

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł