Wszystko
o samochodach

Samochody / Testy

Opel Zafira OPC

Data publikacji: Autor: (LM)

 Najmocniejszą wersję zafiry można rozpoznać jedynie po siedemnastocalowych, aluminiowych felgach oraz emblematach OPC, umieszczonych na atrapie chłodnicy i tylnej klapie.

Z zewnątrz auto nie wyróżnia się niczym.

Niepozornie wyglądająca zafira OPC
potrafi naprawdę szybko jeździć.

Wewnątrz już zdecydowanie wyraźniej można poczuć sportowego ducha. Białe tarcze zegarów, metalowe pedały, obszyta dwoma rodzajami skóry kierownica i dobrze wyprofilowane fotele nie pozwalają kierowcy zapomnieć, że ma do czynienia z naprawdę wyjątkowym pojazdem - najszybszym na rynku minivanem.

Sercem wozu jest turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów, który rozwija moc 192 KM i uzyskuje maksymalny moment obrotowy o wartości 250 Nm. Suche dane (przyspieszenie 0-100 km/h w 8,2 s i prędkość maksymalna 220 km/h) nie oddają tego, co mają okazję przeżyć pasażerowie zafiry OPC; każde przyciśnięcie gazu powoduje gwałtowne wbicie w fotel - trzeba być czujnym, aby nie uderzać ciągle głową w zagłówek.

Zawieszenie samochodu jest sztywno zestrojone, co ogranicza komfort podróży. Szybko jednak można zapomnieć o tym mankamencie, kiedy wjedzie się na wąską, krętą drogę. Prowadzenie auta w takich warunkach to prawdziwa przyjemność. Samochód perfekcyjnie trzyma się drogi, w ogóle nie wykazując tendencji do nieoczekiwanej zmiany obranego kierunku jazdy. Pomimo dużej wysokości, nadwozie nie przechyla się mocno na zakrętach.

Emocje może nieco ostudzić cena zafiry OPC - auto kosztuje 108,9 tys. zł. W połączeniu z dużym apetytem na paliwo - samochód nierzadko potrafi spalić nawet 15 l (średnie zużycie wynosi ok. 10 l/100 km) - ekspresowy minivan Opla okazuje się propozycją wyłącznie dla bogatych miłośników rodzinnych eskapad.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości