Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Opel zwiększa sprzedaż. Które modele najpopularniejsze?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Opel W lutym sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 904 samochody osobowe i dostawcze do 3,5t, co daje 15,1% wzrostu w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej – 2 523 sztuki. Łączna sprzedaż Opla w tym roku wyniosła 5 872 samochody, czyli o 6,6 % więcej niż w pierwszych dwóch miesiącach zeszłego roku.

Fot. Opel Liderem sprzedaży marki w pierwszych dwóch miesiącach roku jest Opel Astra, którego łączna sprzedaż wyniosła 2 139 sztuk. W całej Europie Opel zebrał już ponad 130 000 zamówień na nową generację Astry, która w ostatnich dniach została uhonorowana tytułem europejskiego „Samochodu Roku 2016”. Na drugim miejscu w rankingu modeli uplasowała się Corsa z wynikiem 1 083 egzemplarze, trzecie miejsce na podium przypadło modelowi Mokka – 941 sztuk.

„Nasze modele radzą sobie doskonale. Astra notuje rekordowe wzrosty, od początku roku sprzedaż tego modelu na polskim rynku wzrosła aż o 46%. Już teraz dużym zainteresowaniem cieszy się nowa generacja Astry w wersji kombi, która w salonach pojawi się za kilka tygodni” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Redakcja poleca:

Czy praktyczny samochód musi być drogi?

Fiat Tipo. Premierowy cennik na polskim rynku

UConnect. Przyjazny kierowcy system multimedialny

Astra Sports Tourer podobnie jak debiutująca wcześniej wersja pięciodrzwiowa jest lżejsza, bardziej oszczędna i oferuje jeszcze więcej komfortu w porównaniu z poprzednią generacją.  Konstrukcję wszystkich podzespołów pojazdu podporządkowano zwiększeniu efektywności. Astry Sports Tourer jest do 190 kilogramów lżejsza od poprzedniczki. Tak duża redukcja masy znacząco poprawiła zwrotność pojazdu i przyczyniła się do obniżenia zużycia paliwa.

Luty był także kolejnym miesiącem wzrostów sprzedaży samochodów dostawczych Opla. Sprzedaż marki w tym miesiącu zwiększyła się o prawie 48% w porównaniu do zeszłego roku. Łącznie od początku tego roku Opel sprzedał aż 46,5% samochodów dostawczych więcej niż w roku 2015. Liderem wzrostu jest Movano, którego sprzedaż w 2016 roku zwiększyła się dwukrotnie. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel opinie

Oceń swoje auto

Opel Cena