Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Opinia Berlusconiego na temat Fiata

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Fiat Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził opinię, że firmy będą miały powód, by przenosić produkcję do innych krajów, jeśli robotnicy Fiata z fabryki w Turynie odrzucą porozumienie w sprawie zasad produkcji nowych aut.
Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził opinię, że firmy będą miały powód, by przenosić produkcję do innych krajów, jeśli robotnicy Fiata z fabryki w Turynie odrzucą porozumienie w sprawie zasad produkcji nowych aut.

Fot. Fiat W najbliższy czwartek i w piątek wśród załogi w turyńskiej fabryce Mirafiori odbędzie się referendum na temat restrukturyzacji firmy, która umożliwi produkcję nowych modeli samochodów w ramach współpracy z Chryslerem. Koncern deklaruje zainwestowanie w ten zakład 1 mld euro.

O odrzucenie porozumienia apelują do robotników lewicowa centrala związkowa CGIL i związek metalowców FIOM. Zarzucają dyrekcji koncernu łamanie praw pracowniczych. Tak ich zdaniem należy interpretować propozycję zwiększenia liczby zmian, obcięcia premii i ograniczenia prawa do strajku.

Premier Berlusconi wypowiadając się na temat tego referendum wyraził nadzieję, że plan Fiata zostanie przyjęty. Dodał następnie: „w przeciwnym razie firmy i przedsiębiorcy miałyby uzasadniony powód, by przenieść się do innych krajów”.

Słowa te zostały przyjęte przez lewicę z oburzeniem. Lider opozycyjnej Partii Demokratycznej Pier Luigi Bersani nazwał wypowiedź premiera "haniebną". Polityk skrajnej lewicy Nichi Vendola uznał ją za "ciężką zdradę Włoch". Mianem "bardzo poważnej" określiła ją przywódczyni centrali CGIL Susanna Camusso.

Dyrektor generalny koncernu Sergio Marchionne, który latem ubiegłego roku ogłosił wielki plan strategiczny zwiększenia produkcji we włoskich zakładach i inwestycje w wysokości 20 miliardów euro, ostrzegł, że Fiat zarzuci plany rozwojowe dla Mirafiori w razie fiaska referendum. Podkreślił, że samochody można produkować także poza Włochami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • Bebok

    Może by im tam podesłać do fabryki jakiegoś nieudolnego parlamentarzyste postsolidarucha (PO czy PiS bez znaczenia). Jeszcze raz mogli by się wykazać w tym co potrafią najlepiej. Czyli rozpiżdżaniu wszystkiego ku chwale naszej ojczyzny. W końcu produkcja fiacików trafi do nas.

  • Jarpoz

    To co politycy mówią zależy od czasu ( przed i po wyborach ) i stosunku do władzy ( partia rządząca i opozycja ).

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości