Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Opłata emisyjna w cenie paliw. Kierowcy oburzeni (video)

Data publikacji: Autor: TVN24 / x-news

Fot. Janusz Wójtowicz Osiem groszy netto ma wynieść nowa opłata doliczana do każdego litra benzyny i oleju napędowego. W praktyce może to oznaczać droższe tankowanie.

Zakłada to nowelizacja ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, której autorem jest Ministerstwo Energii. Nowymi przepisami ma zając się rządowa komisja prawnicza.

- Już dość tych podwyżek i dobrej zmiany – skomentował projekt jeden z kierowców.

Redakcja poleca:

Filtr cząstek stałych. Planowane kary za usuwanie DPF
Prawo. Duże zmiany dla kierowców
Sposób na tańsze naprawy pojazdów


Jak tłumaczy analityk rynku paliw dr Jakub Bogucki, opłata w zapisie projektowym ma dotyczyć jedynie importerów, producentów oraz nabywców wspólnotowych. Odbiorca ostateczny nie jest wymieniony. - Wiadomo, że jeśli gdzieś ktoś jest zmuszony do poniesienia wyższego kosztu, będzie mógł sobie to powetować sprzedając towar po prostu nieco drożej dlatego jest ta obawa, że ostatecznym płatnikiem przynajmniej części tych pieniędzy może być tankujący "Kowalski" - dodał Bogucki.

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany przez komisję prawniczą przy Rządowym Centrum Legislacji, może on trafić na posiedzenie Rady Ministrów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • To jest takie PiSiorskie (gość)

  Każdy pomysł debila będzie debilny. Czego można oczekiwać od PiSiorów ?

 • kierowca (gość)

  Zaczyna brakować kasy to sie szuka u kierowców.A ciemny lód dalej wierzy tym PISowskim bredniom

 • PIS (gość)

  Jak PO podwyższyło ceny paliw to ludzie wychodzili na ulice blokowali stacje paliw ( sam też tam byłem i za złotówkę tankowałem ) Ale jak PIS podnosi ceny paliw to ludzie milczą i się z tym zgadzają ?????

 • rew (gość)

  Dlaczego się oburzacie? Przecież skądś pieniądze na 500+ muszą być, prawda? Na wcześniejsze emerytury też. Suweren tak chce, więc cicho siedzieć nie narzekać :D :D :D

 • PIS (gość)

  To niech zaczną dodawać dodatek do paliwa 500+ dla każdego kierowcy

 • unknown (gość)

  Nie ma artykułu żeby w komentarzach nie było o 500+. Zróbcie sobie minimum 2 dzieci i też dostaniecie a nie ciągle skowyt o 500+ Rolnicy dostają dopłaty do hektara, górnicy deputaty, budżetówka ma 13-stki i jakoś nikogo nie boli.

 • bolek (gość)

  To po to płacę za samochód z Euro 6 aby płacić taką samą opłate emisyjną co ciężarówka z euro 0. Toż to debilizm godny zaskarżenia do brukseli.

 • S. Tańczyk (gość)

  Nie ma takiego świństwa, którego nie zrobiłaby władza, gdy zabraknie jej pieniędzy. PiS czy PO - wszystko jedno, będziemy płakać i płacić. Myślicie, że gdyby rządziła PO albo SLD to coś by się zmieniło? O naiwni!

 • duzy (gość)

  Podatek od Emisji nie związany z normami emisji ... fajne to. Paliwami są jeszcze węgiel, gaz, drewno itd. ..... im tez będzie liczony podatek od emisji ??

 • DeDe (gość)

  PiS ,PO, SLD, AWS .... i każda inna partia to to samo tylko dla niektórych 100 cm to 1 metr, a dla innych 1 metr to 1000 mm. Inna inszość ,że jak cena litra paliwa na stacji była w granicach 5,5 to baryłka kosztowała 120 dolarów. Teraz baryłka jest po 60 dolarów a litr paliwa za 4,5. To z matematyki nie trzeba być dobrym aby widzieć jak nas się kręci

 • zyggi (gość)

  "Nie ma artykułu żeby w komentarzach nie było o 500+. Zróbcie sobie minimum 2 dzieci i też dostaniecie a nie ciągle skowyt o 500+ Rolnicy dostają dopłaty do hektara, górnicy deputaty, budżetówka ma 13-stki i jakoś nikogo nie boli." wlasnie tak wyglada SOCJALIZM - nic sie nie zmienilo w kwestiach mentalnych, zmienil sie platnik i celowosc doplat...doplaty dla rolnikow sluza rozwijaniu produkcji choc tez sa walki, cala reszta doplat to konsumpcja a roszczeniowosc wzrasta ;] Sorry, taki mamy NAROD!!!

 • Komentarz usunięty.
 • Wiesław (gość)

  Na swoje premie muszą jakoś zarobić - bo to jest rząd Sp. z O. O.

 • kierowca (gość)

  "Pan Jarosław" powinien płacić emisyjne od wdychania polskiego zdrowego powietrza....

 • J... Władze (gość)

  Widać tu taj to większość PIS-owców . Bo tylko PIS-owiec się z tym zgodzi . Obalić cały rząd i po sprawie . Pognać tą hołotę całą na zbity pysk oddać kraj Brukseli ...

 • Pawel wroc (gość)

  Odczepcie się pustaki od dzieci i 500+ bo to żałosne,by porównywać takie sprawy na równi z paliwem

 • Społ.EkoRzecznik (gość)

  forma opłaty rzeczywiście niedorzeczna, natomiast faktem jest że statystycznie większość osobników paliwa nie szanuje, czyli powoduje zbyt wysoką emisję , wiec to że ich uderzy po kieszeni to bardzo dobrze

 • mobilek (gość)

  ta cena na zdj to chyba sprzed dwóch lat u nas obecnie pb95 to 4,82

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości